پیش‌بینی ۸۱ طرح محرومیت‌زدایی در دهستان‌ها/ ادارات پای کار بیایند

خرم‌آباد- فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به پیش‌بینی ۸۱ طرح محرومیت‌زدایی در دهستان‌های محروم این استان، گفت: دستگاه‌های اجرایی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مرتضی کشکولی شامگاه چهارشنبه در جلسه قرارگاه پیشرفت و آبادانی لرستان در سخنانی با اشاره به برنامه‌های سپاه استان برای ایجاد زیرساخت‌ها، اشتغالزایی، اجرای طرح‌های تعلیم و تربیت و همچنین برنامه‌های حوزه سلامت در دهستان‌های با ضریب محرومیت بالا، اظهار داشت: این امر با حوزه استانداری مطرح شد و استانداری نیز برای همکاری در این رابطه اعلام همکاری کرد.

تهیه نقشه راه برای هر دهستان محروم

وی با بیان اینکه در این راستا یک ستاد راهبردی در استان ایجاد شد، عنوان کرد: در زیرمجموعه این ستاد، کارگروه اشتغالزایی، کارگروه زیرساخت و کارگروه فرهنگ، تعلیم، تربیت و سلامت راه اندازی شد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستانبا تاکید بر اینکه کارگروه زیرساخت و کارگروه فرهنگ، تعلیم و تربیت و سلامت اقدامات مطلوبی را در این زمینه در دستور کار قرار دادند، گفت: اما کارگروه اشتغال عملکرد مطلوبی در این زمینه نداشته است.

سردار کشکولی در ادامه سخنان خود با اشاره به استقرار ۱۶ روحانی در دهستان‌های محروم استان از سوی سپاه لرستان، افزود: برای هر دهستان محروم یک نقشه راه تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه واحدها، بودجه، دستگاه‌های متولی و… در این رابطه مشخص شده‌اند، افزود: عمده اقدامات در دستور کار در دهستان‌ها نیز در حوزه راهسازی و آبرسانی بوده است.

پیش بینی ۸۱ طرح محرومیت زدایی

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه در مجموع ۸۱ طرح برای اجرا در دهستان‌های با ضریب محرومیت بالا تدوین شده است، افزود: از این تعداد ۳۲ طرح در حوزه آب روستایی، ۳۹ طرح در حوزه راه روستایی و ۱۰ مورد در حوزه برق رسانی روستایی است.

سردار کشکولی، عنوان کرد: از این تعداد ۹ طرح عملیاتی شده است و ۷۲ طرح هنوز معطل باقی مانده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سه دستگاه اجرایی شرکت برق، آب و فاضلاب روستایی و امور عشایری در این رابطه همکاری خوبی داشته‌اند، گفت: برخی دستگاه‌ها مانند راه و شهرسازی، راهداری، نوسازی مدارس و… همکاری لازم را در این رابطه نداشته‌اند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته که در دهستان‌ها به سرانجام رسیده است، افزود: در دهستان «میربگ جنوبی» ۱۸ طرح شامل مسجد، تأمین آب، غسالخانه، بازسازی و مرمت خانه عالم، جاده، سرویس بهداشتی مدارس و… اجرا شده است.

ضرورت همکاری دستگاه‌های اجرایی

سردار کشکولی با بیان اینکه ۱۲ پروژه راه روستایی، تأمین آب شرب، خانه محروم و… در دهستان‌های کوهدشت اجرا شده است، عنوان کرد: ۹ پروژه مدرسه سازی، پل، خانه محروم و… در «کشکان شمالی» عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اجرای ۱۰ پروژه خانه عالم، پل و… در دهستان «ذلقی» شهرستان الیگودرز، گفت: هفت پروژه در دهستان «کشور» عملیاتی شده و اجرای چند پروژه دیگر در دهستان «میانکوه» در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه کارهای نیمه تمام نیز در دهستان‌ها داریم و اگر دستگاه‌های اجرایی پای کار بیایند اقدامات با سرعت انجام می‌شود، افزود: انجام این اقدامات جز وظایف سپاه نیست و کاری است که دولت باید انجام دهد و ما به کمک دولت آمده‌ایم.

سردار کشکولی با بیان اینکه برخی پروژه‌ها باقی مانده است و اگر دستگاه‌های پای کار بیایند اقدامات زودتر انجام می‌شوند، افزود: اگر دستگاه‌ها پای کار نیایند سپاه آنها را با همکاری خیرین انجام خواهد داد.

کد خبر 4711704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =