دستگاه قضا تمام ظرفیت خود رادر مبارزه با مفسدان اقتصادی بکار گیرد

کاشان - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ضمن تاکید بر ضرورت بکارگیری تمام ظرفیت دستگاه قضا در مبارزه با مفسدان اقتصادی گفت: دشمن سعی دارد از راه گسترش فساد اقتصادی به کشور ضربه بزند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی حاجی دلیگانی شامگاه چهارشنبه در جمع اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کاشان با بیان اینکه این همایش در راستای تبیین و بررسی شیوه‌های احیای این دو فرضیه الهی برگزار شده است، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از اصولی است که گاهاً فراموش می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز کشور در شرایط خاصی قرار دارد، افزود: متأسفانه برخی افرادی که در کشور مسئولیت گرفتند به گونه‌ای عمل کردند که پاسخگویی به مطالبات مردمی در برخی اوقات بسیار سخت شده است.

ما مدیون فعالان امر به معروف و نهی از منکر هستیم

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه ما مدیون فعالان امر به معروف و نهی از منکر هستیم، ابراز داشت: در احادیث اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تاکید شده است که زمانی که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای فراموش شود، اشرار بر آن جامعه مسلط می‌شوند.

امر به معروف و نهی از منکر در اقتصاد و فرهنگ از اهمیت بالایی برخوردار است

وی با بیان اینکه فضای مجازی یک پتانسیل محسوب می‌شود، گفت: در گذشته امر به معروف و نهی از منکر به شیوه سنتی انجام می‌شد اما امروز با پیشرفت تکنولوژی و با وجود پتانسیل‌های مختلف باید از آنها در اشاعه و ترویج این دو فریضه الهی بهره گرفت.

حاجی دلیگانی ضمن اشاره به اهم موضوعات امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امروزه این دو فریضه الهی در موضوعاتی همچون اقتصاد و فرهنگ اهمیت دارد چراکه آسیب رسانی به اقتصاد، اصل نظام و حوزه فرهنگ بنیان خانواده را هدف قرار داده است.

وی با بیان اینکه دشمن سعی دارد از راه فساد اقتصادی به کشور ضربه بزند، افزود: اگر ما در این مقطع به این موضوع رسیدگی نکرده و مفسدان را از نظام جدا نکنیم، به مشکلی تبدیل می‌شود که نظام جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند و بر همین اساس وظیفه داریم از افرادی که به مبارزه با فساد اقتصادی می‌پردازند، تقدیر کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به بکارگیری تمامی ظرفیت دستگاه قضا در مبارزه با فساد ابراز داشت: لازم است برای رسیدگی به فساد اقتصادی بستر و فرهنگ مبارزه در جامعه ایجاد شود و ایجاد چنین بستر و فرهنگ با مطالبه گری مردمی محقق می‌شود.

مشکلات مردم ناشی از ضعف مدیریتی مسئولان است

وی ضعف مدیریتی در کشور را دلیل وجود مشکلات متعدد برای مردم دانست و گفت: بانک مرکزی در سال ۹۴ تا ۹۶ به میزان ۲۷ میلیارد دلار ارز مداخله‌ای به صرافی‌ها تزریق کرد اما هنوز مشخص نیست چه میزان از پول این دلار از صرافی‌ها گرفته و به خزانه دولت واریز شده است.

حاجی دلیگانی ضمن انتقاد از عدم توزیع مدیریت نشده ارز در کشور اظهار داشت: ما معتقد هستیم این اقدامات نابخردانه منکر بزرگی است چراکه بسیاری از افراد در کشور تنها با یارانه دریافتی زندگی را می‌گذرانند و این موضوع آسیب بزرگی است که مسئولان باید به آن رسیدگی کنند.

وی ضمن اشاره به شیوه‌های برخورد با مفاسد در کشور افزود: برخی معتقد هستند که باید این برخوردها بدون اطلاع رسانی انجام شود اما برخی دیگر معتقد هستند این اقدامات باید به صورت علنی انجام شود تا برای دیگران درس عبرت شود و خوشبختانه امروز دستگاه قضائی با قدرت در برخورد با مفسدان کمر همت گمارده است.

کد خبر 4711799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =