خیز جدی برای تأمین زیرساخت های ورزشی خراسان جنوبی/اتمام ۳۵ پروژه

بیرجند- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، توجه به تأمین زیرساخت های ورزشی را یکی از اولویت های استان دانست و گفت: در این راستا تفاهم نامه ای با وزیر ورزش و جوانان منعقد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عزیزی صبح پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به سفر وزیر ورزش و جوانان به استان اظهار داشت: بخشی از این سفر مرتبط به پیگیری مشکلات بخش ورزش خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در سفرهای استاندار به شهرستان‌ها ایشان مصوبات خوبی در بخش ورزش استان داشتند، بیان کرد: برای جذب اعتبارات مورد نیاز برای حل مشکلات بخش ورزش استان دنبال تفاهم نامه‌ای با وزارت ورزش و جوانان بودیم که تعداد ۶۰ زمین چمن مصنوعی و ۴۰ سالن ورزشی مسقف کوتاه از محل منابع ملی وزارت تامین اعتبار شود.

تأمین اعتبار ۱۰۰ پروژه

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اضافه کرد: اگر این تفاهم نامه امضا شود برنامه ما این است که در یک جدول زمان بندی سه ساله تمامی پروژه‌های مصوب سفر اجرا شود.

عزیزی با بیان اینکه در این تفاهم نامه پیشنهاد شد که در تمامی شهرهای استان راه اندازی پیست دوچرخه سواری برای همگانی کردن ورزش دوچرخه سواری داشته باشیم، عنوان داشت: طبق این تفاهم نامه پیشنهاد این بود که ۵۰ درصد اعتبارات مورد نیاز توسط استانداری و ۵۰ درصد نیز توسط شهرداری‌ها تامین شود.

وی یادآور شد: همچنین در این سفر کلنگ زنی سالن دو هزار و ۵۰۰ قاین، بازدید از سالن ورزشی شمال شهر، خانه بیماران خاص، خانه جوانان، بازدید از چند پروژه ملی و ورزشگاه ۱۵ هزار بیرجند در دستور کار است.

اتمام ۳۵ پروژه نیمه تمام تا دهه فجر

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال برنامه داریم تا دهه فجر بالغ بر ۳۵ پروژه به بهره برداری برسد، افزود: تحقق این امر دستاورد خوبی در حوزه خدمات دولت خواهد بود.

به گفته عزیزی در حال حاضر بالغ بر ۱۷۴ پروژه نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد.

وی به تصویب ۹۰ پروژه و مصوبه در سفرهای شهرستانی استاندار اشاره کرد و گفت: بیش از ۹۵ درصد این مصوبات در زمینه توسعه زیرساخت‌های ورزشی است.

وی با تأکید بر اینکه اگر قرار است توسعه‌ای در زیرساخت‌ها ورزش باشد بدون مشارکت و کمک مردم محقق نمی‌شود، بیان داشت: در همین راستا ۵۰ درصد کار در حوزه ورزش را به سمت توسعه ورزش‌های همگانی سوق داده‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اضافه کرد: به دنبال این هستیم در برنامه سه تا پنج ساله با تغییر نگاه مردم ورزش را به عنوان یکی از مهمترین بخش سبد خانوارها قرار دهیم.

عزیزی بیان داشت: در همین راستا بالغ بر ۵۰ درصد اعتبارات در فصل پنج را به سمت توسعه ورزش‌های همگانی سوق خواهیم داد.

وی همچنین، ورزش تربیتی را حلقه مفقوده ورزش استان دانست و گفت: در ورزش تربیتی نیز کار در بخش پایه در اولویت خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی یادآور شد: در بخش ورزش قهرمانی صرفاً از رشته‌هایی حمایت می‌کنیم که زمینه و استعداد کسب مدال را دارند و تمرکز بر رشته‌های انفردای است.

عزیزی با بیان اینکه به دنبال این هستیم بیسترین سرمایه گذاری را در بخش المپیادهای استعدادهای کشور داشته باشیم، عنوان داشت: تلاش می‌شود که در این زمینه کسانی که در چرخه اردوی تیم ملی قرار می‌گیرند تا پوشیدن مرحله پوشیدن لباس تیم ملی حمایت کنیم.

راه اندازی دفتر توسعه فعالیت‌های برون مرزی در حوزه ورزش

وی با اشاره به اینکه در دوره جدید مدیریتی در سه چهار حوزه برنامه ریزی می‌کنیم که بیشترین عملکرد را داشته باشیم، بیان داشت: در این راستا به دنبال ایجاد فضاهایی در هر شهرستان هستیم که هر شهرستان قطب یک یا چند ورزش باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه توسعه ورزش بانوان فاصله استان با کشور کم است، اظهار امیدواری کرد: با استعدادهای خوبی که در این بخش داریم بتوانیم در چند رشته در سکوهای برتر قرار بگیریم.

عزیزی همچنین بر توسعه ورزش‌های روستایی به عنوان یکی از سیاست‌های جدید استان تأکید کرد و گفت: در برنامه ریزی برای توسعه ورزش‌های همگانی توجه به ورزش روستایی یه نیاز مهم است.

وی همچنین بر تقویت بنگاه داری در بخش باشگاه‌های ورزشی تأکید و بیان کرد: باشگاه‌های استان تاکنون نتوانسته‌اند در قهرمان پروری حضور یابند و بیشتر در حوزه ورزش همگانی بوده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: در این راستا برنامه داریم که باشگاه‌ها را از بسته حمایت‌های فنی و اعتباری بهره مند کنیم.

عزیزی با بیان اینکه یکی از برنامه‌ها در این زمینه توسعه سرمایه گذاری در بخش ورزش است، بیان داشت: باید یک سند در حوزه جذب سرمایه گذاران در بخش ورزش داشته باشیم که این نیازمند یک بانک اطلاعاتی از اراضی ورزشی است.

وی همچنین از راه اندازی دفتر توسعه فعالیت‌های برون مرزی در حوزه ورزش و جوانان خبر داد و گفت: رونق بخشی به کسب و کاهای ورزشی در رشته‌هایی که می‌توانند سبب جذب سرمایه گذاری شوند مثل شترسواری، شن سواری و اتومبیل رانی یکی دیگر از برنامه‌های پیش روی استان خواهد بود.

کد خبر 4711979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =