لزوم ایستادگی در مقابل تحریف‌کنندگان دفاع مقدس

مشهد- امام جمعه مشهد گفت: باید مقابل کسانی که فرهنگ دفاع مقدس را تحریف می‌کنند، با تمام قدرت ایستاد؛ آمریکا از نظر نیروی نظامی قوی‌تر از ما است ولی از فرهنگ دفاع مقدس، وحشت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، گردهمایی مسئولان دفاتر حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، با حضور آیت‌الله علم‌الهدی، ظهر امروز در محل مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا (ع) برگزار شد.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در این گردهمایی ضمن تسلیت ایام محرم اظهار کرد: رسالت عظیم حمایت از ایثارگری‌های شهدا، تحت عنوان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، عزیزترین رسالتی است که اگر بر گردن انسانی قرار گرفت، اخلاص و عشق به اهل بیت را نشان می‌دهد. اینکه نگذارید ثمرات خون شهدا از بین رود و تلاش کنید تا فداکاری آن‌ها نهادینه شود، بزرگ‌ترین مسئولیتی است که بعد از شهدا می‌توانید انجام دهید.

وی افزود: در این نام‌گذاری، حفظ بر نشر مقدم است و حفظ آثار، مقابله با جریان‌های مقابل انقلاب در فضای حقیقی ومجازی است. حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، برداشتن پرچم به زمین افتاده شهدا است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: چنانچه رهبری فرمودند، انقلاب از ابتدا با جنگ همراه بوده است. هر چه قدر انقلاب بالا می‌آید، راه و مسیر عوض شده، مبارزه توسعه یافته و اکنون با استعمار و تهاجم دشمنانی مثل رژیم صهیونیستی و آمریکا مبارزه می‌کنیم.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: اگر خط و ربط ما گم شود، به دنبال بعد مادی زندگی باشیم و صرفاً به جهت بالا بردن مقام اجتماعی خود، آثار دفاع مقدس را حفظ کنیم، در این مسیر موفق نخواهیم شد.

وی مطرح کرد: در حفظ آثار فیزیکی نیز حفظ بر نشر مقدم است. امروز شاهد تحریف دفاع مقدس هستیم؛ بعضی فیلم‌ها و سریال‌ها ساخته می‌شود که دو دسته افراد اعم از دسته افراد متدین که ریاکار و متظاهر بودند و دسته افراد لاابالی که در جبهه‌ها حضور یافته، اخلاص داشته و متحول شدند، در دفاع مقدس بودند؛ درحالی‌که عاشقان و عارفان در جبهه شرکت کردند.

نماینده رهبری در خراسان رضوی تأکید کرد: صرف اینکه در موضوع دفاع مقدس فیلم ساخته شود و با طنز همراه شود، ضربه به حفظ آثار دفاع مقدس است. تحریف دیگر این است که فیلمی از دفاع مقدس بسازند که بین یک دختر و پسر رابطه عاطفی و جنسی مشروع یا نامشروع برقرار بوده، آن هم در حالی که دفاع مقدس جای این روابط و این حرف‌ها نبود؛ رزمنده‌ای که در جبهه به فکر شهادت بود، جلوی چشمش زن و حتی خانواده‌اش هم نبود.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: این‌ها نادانی و جهالتی است که در جریان هنر نفوذ پیدا کرده است.

وی در خصوص جریان فکری و فرهنگی دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس طی ۸ سال گذشت و تمام شد و از آخرین عملیات مرصاد، ۳۴ سال می گذرد؛ اما جریان فرهنگی و فکری دفاع مقدس در کشور جریان دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با ابیان اینکه آمریکا با به راه اندازی جنگ در اطراف ایران، ما را محاصره کرده است اما مثل سگ پارس می‌کند، در خصوص دلیل ترس آمریکا از ایران، اظهار کرد: چرا آمریکا اینقدر می‌ترسد؟ آیا به لحاظ امکانات نظامی از ما کمتر است؟ ما در پول و امکانات با آمریکا قابل مقایسه نیستیم و او در نیروی نظامی و نیروی انسانی قوی‌تر از ما است ولی از فرهنگ دفاع مقدس وحشت داشته و تلاش دارد این فرهنگ را از بین ببرد.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطر نشان کرد: آمریکا در جهت هدف خود که از بین بردن فرهنگ دفاع مقدس است، سعی دارد بتواند به جوان ما بگوید که دفاع مقدس ایثار و فداکاری نبود، بلکه عاشق‌بازی یک دختر و پسر بود، هر چه انسان متدین در دفاع مقدس بود، ریاکار و متظاهر بود و در جبهه ها یک مشت لاابالی و فاسد بودند.

وی همچنین گفت: اگر این فرهنگ را تا تداوم گام دوم انقلاب حفظ کنیم، آمریکا جرئت نمی‌کند به ما نزدیک شود. باید مقابل کسانی که دانسته یا ندانسته فرهنگ دفاع مقدس را تحریف می‌کنند، با تمام قدرت ایستاد و از جریان‌های هنری که جو ایجاد می‌کنند وحشت نکرد. از اکنون که در آستانه هفته دفاع مقدس قرار داریم، بایستی پیگیری کنید تا برنامه‌هایی که تحریف دفاع مقدس است، پخش و نشر نشود.

کد خبر 4712092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =