ذلت در اقتصاد برجامی نتیجه رویکرد برد ـ برد با دشمن است

سبزوار - عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: عاقبت رویکرد ویبرد ـ برد با دشمن را می‌توان در اقتصاد برجامی مشاهده کرد که نتیجه‌اش ذلت، عقب‌نشینی و امتیاز دادن به دشمن است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، صبح امروز، در نشست بصیرت حسینی در سبزوار، با بیان اینکه کار جمعی و تشکیلاتی باید آگاهانه باشد، گفت: عده‌ای برای کسب ثروت و قدرت تقسیم کار کرده و سازمان پیچیده‌ای درست می‌کنند تا بر جامعه مسلط شوند. اگر قوی عمل کنند، موفق خواهند شد ولی هیچ رابطه قلبی و ایمانی با همدیگر ندارند و هر کسی در هر موقعیتی که در این سازمان و تشکیلات است، به فکر خودش و منافعش است و تلاش دارد کمتر سواری بدهد و بیشتر سواری بگیرد.

وی با بیان اینکه در تفکر عاشورایی و حزب توحیدی و انقلابی، افراد برای ایثار و هدایت دیگران به هم نزدیک می‌شوند تا یک گروه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تشکیل دهند، ادامه داد: این کار در اقتصاد موجب ضرر رساندن و ضربه زدن به دیگران نمی‌شود بلکه باعث می‌شود سود مشروع و مقبولی داشته باشند و با دیگران نیز رقابتی سالم ایجاد کنند.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه نگاه برد برد در بین مردم جامعه اسلامی است نه با دشمن، اظهار کرد: برخی از افراد این برد برد را برای دشمن استفاده کرده‌اند که غلط است. برد برد باید در بین مسلمانان باشد تا به حقوق خودشان برسند مانند همسایه با همسایه، استاد با شاگرد، مالک و مستأجر که رابطه‌ای درست و معقول است.

وی با بیان اینکه در مدیریت اسلامی در جامعه اخلاقی، فرد به حقوق و حدود خودش آگاه است، ابراز کرد: عاقبت برد برد با دشمن را می‌توان در اقتصاد برجامی مشاهده کرد که نتیجه‌اش ذلت، عقب‌نشینی و امتیاز دادن به دشمن است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با سفارش به مؤمنان با بیان اینکه در مسجد، بسیج، مدرسه و دانشگاه، شاخه حزب‌الله درست کرده و تشکیلات فرهنگی ایجاد کنید، بیان کرد: اگر در رابطه با تشکیلات درست عمل شود، در مدیریت نیز موفقیت حاصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه هر کسی در مسیر توحید قدم بگذارد، هم خودش سود می‌برد و هم دیگران، گفت: هدف نهایی و غایت نهایی در اسلام، رسیدن به خدا و خدمت به خلق‌الله است.

رحیم‌پور ازغدی اظهار کرد: هدف انسان تغییر اوضاع جهان نیست. این جهان از قدیم هم چنان بوده و هست. هدف در دنیا، رشد انسان و انسانیت با آزادی، اختیار و عمل صالح است. همان‌طور که امام خمینی (ره) بیان کرده ما موظف به انجام تکلیف هستیم نه نتیجه.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با آسیب‌هایی که هیئت‌های مذهبی گرفتار آن هستند، ابراز کرد: در نقطه مقابل هیئت‌های مذهبی که صادقانه فعالیت دارند و خیلی کم هستند، هیئت‌های مذهبی غیر خالص داریم که به دنبال این هستند که مداح و سخنران آنان چه کسی هست، آش و شله مجلس چه چیزی هست، چند نفر در هیئت هستند. هدف نهایی این هیئت‌ها «منم» هست و امام و خدا در این هیئت‌ها بهانه است.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به سخنان یکی از بزرگان دین با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی گرفتار سه گناه هستند، اولین گناه را ریا عنوان کرد و گفت: ریا همچون ربا در معامله است. دومین گناهی که هیئت‌های مذهبی آلوده هستند به آن هستند، غنا و موسیقی در آهنگ‌های مذهبی است. گاهی اوقات برخی آهنگ‌های سلطنت‌طلب‌ها را برمی‌دارند و مداحی می‌کنند و گاهی افراد از یادشان می‌رود و بزن و بکوب، هدف نهائیشان می‌شود.

وی اضافه کرد: گناه سوم هیئت‌ها، این است که در هیئت‌های مذهبی امام (ع) به‌گونه‌ای توصیف شود که ناصری‌ها و تکفیری‌ها فکر کنند هیئت‌های مذهبی امام‌پرست هستند نه خداپرست.

کد خبر 4712191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =