اعزام رسمی۷۰۰مبلغ ازقم/مبلغان محرم با محورخانواده سخنرانی میکنند

تهران- مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه امسال برای ایام محرم ۷۰۰ مبلغ رسمی از قم اعزام شده اند گفت: مبلغان اعزامی محرم حول محور خانواده در محافل محرم سخنرانی می کنند.

حجت الاسلام علی اصغر سهرابی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص تبلیغ دشمن طی ایام محرم در فضای مجازی و همچنین چگونگی بهره مندی از مبلغین دینی در این ایام اظهار داشت: هرساله به مناسبت این ایام محتواهایی تهیه می‌شود و جلساتی را با اعضای هیأت مثل، مدیران سخنرانان و مبلغانی که از تهران و یا قم اعزام می‌شوند داریم و مسائل مرور و محتواها بیان می‌شوند.

سهرابی افزود: کسی که در جایگاه فرهنگی و تبلیغی قرار می‌گیرد مختار است که چه بحث و جهت گیری داشته باشد اما سازمان تبلیغات از این جهت که یک گفتمان جامع و فراگیری شکل بگیرد و اولویت و ضرورت‌های جامعه بیان شود پیشنهاد می‌کند که چه مباحثی بیان شود.

وی با بیان اینکه مبلغان در این ایام به لحاظ مأموریت ویژه ای که از سوی رهبر برای مداحان تعیین شده است مسئله خانواده را محور تبلیغات قرار داده‌اند گفت: محور دوم ادامه بحث‌های تبلیغی ماه مبارک رمضان است که بیان گر گام دوم انقلاب بوده و بیان آن برای جوانان که مخاطبان اصلی هستند ضروری به نظر می‌آید.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه بخشی از مبلغان اعزام شده با هماهنگی سازمان تبلیغات این تبلیغات را انجام می‌دهند و بخش دیگری نیز از طریق سامانه برای فضاها و اماکنی که به مبلغ و روحانی نیاز دارند سامان دهی می‌شوند بیان داشت: امسال ۷۰۰ نفر روحانی به طور رسمی از دفتر تبلیغات قم اعزام شدند که این امار برای تهران حدود چندین هزار طلبه و روحانی است که مردم آنها را می‌شناسند و از این روحانیون استفاده می‌کنند.

وی اساس کار اعزام مبلغین را برای جاهایی دانست که مبلغ و روحانی ندارند و قادر به تأمین هزینه نیستند و یا جاهایی که تمایل به عزاداری صرف دارند و معتقد هستند به سخنران نیاز ندارند و آنها را به داشتن مبلغ ومنبر تشویق می‌کنیم.

سهرابی بیان داشت: بخشی از اعزام مبلغین به عنوان اعزام تخصصی است مثلاً در بحث خانواده این چنین است و تعدادی طلبه متخصص که می‌توانند در فضای خانواده گفتگوی فنی داشته باشند سامان دهی کردیم و تحت عنوان اعزام تخصصی اعزام شدند.

ودیر کل تبلیغات اسلامی اظهار داشت: امور هیأت‌ها به سازمان تبلیغات محول شده است و شورای هیئات مذهبی تشکل مردمی شامل مدیران هیأت‌ها هستند و مبلغیت تشکل ندارند اما تعامل تبلیغی داریم.

کد خبر 4713073

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =