توسعه حرفه آموزی از اولویت های آموزش و پرورش با نیازهای ویژه است

سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: حرفه آموزی و توسعه الگوی آموزشی مهارت سازی از اولویت های اصلی آموزش و پرورش با نیازهای ویژه استان است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استثنایی کردستان، خلیل رنجبر اظهار داشت: با هدف بهره مندی از توانمندی ها، افزایش خودباوری و کسب تجربه در محیط های واقعی کار دانش آموزان با نیازهای ویژه استان در تابستان جاری به مدت دو ماه از برنامه های آموزشی، مهارتی و حرفه آموزی آموزش و پرورش با نیازهای ویژه استان بهره مند شدند.

وی افزود: بیش از ۳۵۰ دانش آموز با نیاز ویژه دختر و پسر در دوره های آموزشی مشبک، معرق، ویترای، مرصع کاری و دوخت لباس که با مشارکت اداره کل فنی حرفه ای و کارگاه های توانمندسازی بهزیستی در تابستان جاری به منظور استفاده بهینه از اوقات فراغت این دانش آموزان و حرفه آموزی به آنان برگزار شد، شرکت کردند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان ادامه داد: اجرای دوره های آموزشی، ارتقای مهارت های فنی و شایستگی های شغلی، آموزش کار آفرینی، مهارت های فنی، کسب و کار و برگزاری اردوی یک روزه مشاغل زمینه ورود دانش آموزان مستعد با نیازهای ویژه به بازار کار در آینده را فراهم می کند.

رنجبر به نقش مهارت آموزی در بروز خلاقیت های دانش آموزان اشاره کرد و یادآور شد: در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با نیازهای ویژه برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای حضور هر دانش آموز بر اساس علاقه و توانایی خود در دوره های مختلف حرفه آموزی فراهم شد.

وی با بیان اینکه توجه به حرفه آموزی در نظام آموزش و پرورش می تواند برطرف کننده بسیاری از نیازهای آینده کشور باشد، بیان کرد: آموزش و پرورش با نیازهای ویژه تلاش دارد تا بسترهای لازم را برای آموزش مهارت های حرفه ای به دانش آموزان با نیازهای ویژه فراهم کند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: ۲۷۰ دانش آموز دختر و پسر با نیازهای ویژه متوسطه دوره اول پیش حرفه ای و متوسطه حرفه ای دوره دوم با شرکت در دوره های حرفه آموزی و ۸۰ دانش آموز پایه پنجم و ششم دوره ابتدایی با شرکت در اردو های یک روزه فراگیری مهارت های شغلی میزان علاقه خود به مشاغل مختلف را سنجیدند.

رنحبر با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در نظام های آموزشی پیشرفته، اظهار داشت: داشتن شناخت لازمه حرکت در مسیر موفقیت است و با شناخت کافی می توان در رسیدن به اهداف، کسب دانش و پرورش نسل کار آمد موفق بود.

کد خبر 4713179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =