شناسایی ۶۷ تخلف ساخت و ساز در حریم راه های  خوزستان

اهواز-معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از شناسایی ۶۷ تخلف ساخت و ساز در حریم راه های استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

محسن یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۷ تخلف در حریم راه‌های خوزستان شناسایی شده است که از این تعداد برای ۶۷ مورد صدور اخطاریه و پیگیری تخلفات انجام و ۴۲ مورد نیز تخریب و قلع قمع شده‌اند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه سال گذشته ۴۸۵ مورد تخلف ساخت و ساز در حریم راه‌های استان شناسایی شد، افزود: برای این تعداد اخطاریه صدور و به علت تخلفات ۲۴۴ مورد نیز تخریب شدند.

وی تأکید کرد: با توجه به تأکیدهای مکرر و پیگیری‌های مستمر به منظور اجرای دقیق تبصره یک ماده ۱۷ قانون ایمنی راه‌ها مبنی بر حفظ حریم راه‌ها که خط قرمز راهداری نیز است اقدامات لازم صورت پذیرفته است.

یوسفی حریم قانونی آزاده راه‌ها را ۶۰ یا ۳۸، بزرگراه‌ها ۳۸ متر، راه‌های اصلی ۲۲.۵، راه‌های فرعی ۱۷.۵ و حریم راه‌های روستایی را ۱۲.۵ متر از آکس محور عنوان کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تأکید کرد این اداره کل بر حسب وظیفه قانونی خود از هر گونه ساخت ساز غیر مجاز در حریم قانونی راه‌ها و ۱۰۰ متر شعاع حفاظتی آن جلوگیری کرده و با متخلفان برابر تبصره یک ماده شش قانونی ایمنی راه‌ها برخورد قانونی می‌کند.

وی بیان کرد: متقاضیان قبل از هر گونه ساخت ساز اعم از تجاری و مسکونی در حاشیه راه‌های اصلی، فرعی و روستایی برای اخذ مجوز قانونی به ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مربوطه مراجعه کنند.

کد خبر 4713345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =