۶۵ خانه ورزش روستایی در استان مرکزی به لوازم ورزشی مجهز می شوند

اراک- مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: در راستای تحقق بخشی به توسعه ورزش همگانی، امسال ۶۵ خانه ورزش روستایی در استان مرکزی به وسایل و لوازم مورد نیاز ورزشی مجهز می‌شوند.

عابد حقدادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: تأسیس و راه اندازی خانه ورزش روستایی در روستاهای استان مرکزی با هدف گسترش ورزش در مناطق محروم و کم برخوردار پیگیری می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی افزود: در مرحله نخست طرح تأمین وسایل ورزشی مورد نیاز خانه‌های ورزش روستایی، هم اکنون ۲۷ خانه ورزش روستایی به وسایل مورد نیاز تجهیز شده است.

حقدادی با بیان اینکه ورزش روستایی سرشار از توان و پتانسیل است و از طریق مقوله استعدادیابی بارور می‌شود، افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در ارتباط با توسعه ورزش همگانی و سیاست دولت در خصوص اشاعه و ترویج ورزش در روستاها، خانه‌های ورزش روستایی استان مرکزی به لوازم و وسایل مورد نیاز ورزشی تجهیز می‌شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خاطرنشان کرد: راه اندازی و تجهیز خانه ورزش روستایی در توسعه ورزش همگانی، ایجاد نشاط اجتماعی و محرومیت زدایی نقش به سزایی دارد.

وی تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان این استان حمایت از ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی را که بخشی از فرهنگ و رسوم ملی کشور هستند در دستور کار داده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی اظهار داشت: مرحله نخست تجهیز خانه‌های ورزش روستایی استان مرکزی با شعار «هدیه شهدای ورزشکار به جامعه ورزش روستایی» در راستای فعالیت‌های کمیته ورزش کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با تجهیز ۲۷ خانه ورزش روستایی به لوازم موردنیاز ورزشی انجام شد.

به گفته حقدادی در سال گذشته بیش از یکصد خانه ورزش روستایی در استان مرکزی تجهیز شده و به بهره برداری رسیده است. همچنین در سال جاری توسط اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی هشت کمپ ترک اعتیاد استان مرکزی به وسایل و لوازم ورزشی تجهیز شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: برای تجهیز ۲۷ خانه ورزش روستایی و هشت کمپ ترک اعتیاد به لوازم ورزشی بیش از ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

کد خبر 4713901

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =