«معرفی استان سمنان» اولویت توسعه گردشگری و صنایع‌دستی است

سمنان - معاون استاندار سمنان بابیان اینکه وجود ظرفیت‌های مختلف حوزه میراث فرهنگی یکی از مزیت‌های ویژه این استان است، گفت: معرفی استان اولویت توسعه گردشگری و صنایع‌دستی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌الله خجسته پور ظهر یکشنبه در نشستی با موضوع آشنایی دستگاه‌های اجرایی مرتبط با کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان به میزبانی استانداری بابیان اینکه اتفاقات خوبی در سال‌های اخیر در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی استان رخ‌داده است، ابراز کرد: کارگروه‌های مختلفی در حوزه گردشگری وجود دارد که می‌توانند در زمینه جذب توریست تأثیرگذار باشند.

وی از ایجاد کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با موضوع تبیین موضوع فرابخشی میراث فرهنگی خبر داد و افزود: یکی از اهدافی که باید در زمینه اشاعه گردشگری و صنایع‌دستی رعایت شود، شناساندن ظرفیت‌های استان است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان بابیان اینکه راه‌اندازی کانون میراث فرهنگی استان دارای اهداف خاصی است که ازجمله آن می‌توان به ایجاد هماهنگی بین سه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یادکرد، ابراز داشت: هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، دولت و بخش خصوصی و هماهنگی درون‌سازمانی بین ارکان و فعالان بخش خصوصی فعال در استان از دیگر اهدافی است که کانون میراث فرهنگی دنبال می‌کند.

خجسته پور بابیان اینکه امروز باید از ظرفیت آموزش عالی و معادن استان سمنان برای توسعه گردشگری استفاده کرد، ابراز داشت: تعریف پکیج سفر به‌ویژه در حوزه کویر در توسعه گردشگری استان مؤثر است و از طرف دیگر ما به افزایش ظرفیت جاذبه‌های دست‌ساز در استان نیز نیاز داریم چراکه معتقدیم این جاذبه‌ها در افزایش ماندگاری مسافران در استان و معرفی به دیگر مردم ایران اسلامی مؤثر است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان نیز با ابراز خرسندی از ایجاد کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باهدف توسعه گردشگری استان، گفت: استان سمنان در محور توسعه گردشگری قرارگرفته و بهره‌گیری از این محور جز در سایه احصاء نیازمندی‌های خرد جمعی میسر نمی‌شود.

مهدی جمال بابیان اینکه توسعه گردشگری در استان سمنان نیازمند مشارکت ۴٣ دستگاه اجرایی است، ابراز کرد: ۵۴ درصد مساحت استان بیابان است لیکن باید از این ظرفیت برای بیابان‌گردی و توسعه گردشگری در این زمینه استفاده کرد.

کد خبر 4714380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =