چابک سازی دولت با اعتماد به تعاونی ها محقق می شود

قزوین- رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: برای چابک سازی دولت باید ضمن اعتماد به تعاونی ها از تشکل های مردمی برای برون سپاری استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح یکشنبه در مراسمی با حضور داوود محمدی، سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مسعود بابایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، سیروس نصیری مدیر کل تأمین اجتماعی، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهادکشاورزی، روح الله زارعی رئیس اتاق تعاون، جمعی از تعاون گران استان در سالن جهاد کشاورزی استان قزوین از ۱۶ تعاونی برتر تجلیل شد.

داوود محمدی در این مراسم اظهار داشت: در شرایط کنونی اگر دولت تمایل نداشته باشد که اصل ۴۴ را اجرا کند شرایط ما به گونه‌ای است که مجبور خواهد شد در این مسیر حرکت کند.

وی بیان کرد: در شرایطی که از ۴۴۰ هزار میلیارد تومان در آمد کشور بیش از ۳۲۰ هزار میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌شود نشان می‌دهد این روش مدیریت در کشور جوابگو نیست و باید دولت کوچک و چابک شود.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از راهکارهای کوچک شدن دولت برون سپاری کارها به بخش خصوصی توانمند و تعاونی هاست و اگر این رویکرد با جدیت دنبال شود می‌توان امیدوار بود هزینه‌های جاری کشور کاهش یابد.

وی گفت: بدون شک تعاونی‌ها باید مورد حمایت جدی قرار گیرند تا بتوانیم هم عدالت اجتماعی و هم توسعه و اشتغال پایدار را محقق کنیم.

محمدی اضافه کرد: کشوری مانند ژاپن با دوبرابر جمعیت ایران حدود یک بیستم کشور ما کارمند دارد و هزینه‌های جاری آن بسیار پایین است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه کشور ما در حوزه کسب و کار در میان ۱۳۷ کشور در رتبه ۱۲۴ قرار دارد که زیبنده نیست و و در چشم انداز از میان ۲۴ کشور در رده ۱۸ هستیم.

وی اضافه کرد: در حوزه فضای کسب و کار و اشتغال وضعیت خوبی نداریم و در مجلس دولت را مکلف کردیم سالی ۱۰ درصد چابک شود اما همچنان حجیم است اگر تمایل هم نباشد مجبور هستیم به این سمت برویم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید به سمت تعاونی‌ها برویم و در این راستا لازم است دولت ریل گذاریکرده و هدایت، حمایت و نظارت را انجام دهد که به نظر می‌رسد فقط دخالت می‌کند.

در ادامه از ۱۶ تعاونی برتر استان قزوین تجلیل شد.

محمدی اظهارداشت: باید به تعاونی‌ها اعتماد کرده و اصل ۴۴ را پیاده و اجرا کنیم و بدانیم در تحقق اقتصاد مقاومتی تعاونی‌ها نقش مؤثری دارند.

کد خبر 4714390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =