شورای اسلامی استان سمنان و محیط زیست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

سمنان - رئیس شورای استان سمنان از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین این نهاد و اداره کل محیط زیست با موضوع جلب مشارکت‌های مردمی برای ارتقای محیط زیست شهری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آل بویه بعدازظهر یک‌شنبه در حاشیه نشست مشترک شورای اسلامی و محیط زیست استان سمنان ب ه میزبانی این شورا، ضمن بیان اینکه شورای استان سمنان امروز چند تفاهم نامه با دستگاه‌های اجرایی سطح استان به امضا رسانده است، تاکید کرد: این تفاهم نامه که به صورت کشوری بین شورای عالی استان‌ها و سازمان محیط زیست هم به امضا رسیده، برای جلب مشارکت‌های مردمی، هماهنگی و پرهیز از انجام کارهای موازی و حفظ سرمایه‌های عمومی منعقد شده است.

وی افزود: حرکت به سمت محیط زیست سالم و مطلوب برای نسل کنونی و تضمین حقوق محیط زیست آیندگان هدف اصلی این تفاهم نامه بین شورای استان و همچنین اداره کل حفاظت از محیط زیست است.

رئیس شورای اسلامی استان سمنان در ادامه از امضای تفاهم نامه دیگری بین شورایعالی استان‌ها و میراث فرهنگی در راستای ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای احیای بافت فرسوده شهری خبر داد.

آل بویه استفاده بهینه از پایگاه مردمی و توان اجرایی شوراهای اسلامی در پیشبرد امور کشور، تسریع در خدمت‌رسانی به شهروندان، حفظ و احیای بافت‌ها و عناصر تاریخی و فرهنگی را یکی از اهداف و محورهای این تفاهم نامه خواند که بین شورایعالی استان‌ها و سازمان میراث فرهنگی به امضا رسیده و در استان نیز اجرایی شده است.

وی افزود: این تفاهم نامه بین میراث فرهنگی و شورای استان، ارتقای صنعت گردشگری و جذب گردشگر و احیا و حمایت همه‌جانبه از تولید و فروش هنرهای سنتی و صنایع‌دستی را دنبال می‌کند.

رئیس شورای اسلامی استان سمنان گفت: این تفاهم نامه همچنین ارتقای صنعت گردشگری و جذب گردشگر با رویکرد ایجاد تسهیلات لازم برای تأمین امکانات رفاهی و اقامتی موردنیاز گردشگران و حفظ احیای بافت‌ها و عناصر تاریخی، فرهنگی و احیا و حمایت از هنرهای سنتی و صنایع‌دستی کشور متناسب با اختیارات و مسئولیت‌های سازمانی دو طرف را نیز دنبال می‌کند.

آل بویه گفت: این تفاهم نامه‌ها به امضای مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌های کشور و عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رسیده و در سطح استان‌ها نیز توسط ادارات کل و شورای استان سمنان دنبال و به اجرا در آمده است.

کد خبر 4714428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =