۲۷هزار و ۴۳۵ نفر به پایگاه های سنجش سلامت جسمانی مراجعه کردند

کرمان - رئیس آموزش و پرورش استثنائی استان کرمان گفت: ۲۷ هزار و ۴۳۵ نوآموز بدو ورود به دبستان به پایگاه های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی این استان مراجعه کرده اند.

مهران باهری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و بدو ورود به پیش دبستانی در استان کرمان در حال اجراست.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح شناسایی بیماری ها و مشکلات جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان به منظور مداخله زود هنگام و جای دهی مناسب دانش آموزان براساس استعدادها و فرصت های آن هاست.

باهری تصریح کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان به محض مراجعه به پایگاه های سنجش از لحاظ امادگی تحصیلی وضعیت بینایی، شنوایی و بهداشتی بیماری های پوستی مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت نیاز به پزشک متخصص ارجاع داده می شوند.

رئیس آموزش و پرورش استثنائی استان کرمان گفت: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در استان کرمان از اول تیرماه سال جاری آغاز شده و تا کنون حدود ۵۸ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

وی بیان کرد: ۲۷هزار و ۴۳۵ نوآموز بدو ورود به دبستان به پایگاه های سنجش مراجعه کرده اند که از این تعداد دو هزار و ۲۸۸ نفر به پایگاه های تخصصی هوش ارجاع داده شدند و بعضاً نتوانستند به سوالات پاسخ دهند.

باهری گفت: ۸۶۲ نفر دچار مشکل بودند، هزار و ۲۶۱ نفر دیرآموز بودند، ۱۵۰ نوآموز به مراکز استثنائی و ۱۵ نفر هم به بهزیستی معرفی شدند.

رئیس آموزش و پرورش استثنائی استان کرمان عنوان کرد: ۳۵۶ نفر ارجاع شنوایی داشتند که بعد از بررسی تخصصی توسط پزشک متخصص یا شنوایی سنج ۲۱۱ نفر دچار مشکل بودند، ۱۱۲ نفر با درمان کوتاه مدت درمان شدند و مجدد چرخه سنجش آنها انجام شده است.

باهری گفت: همچنین ۱۰ نفر دچار کم شنوایی یک طرفه بودند، ۱۲ نفر نیاز به سمعک داشتند.

کد خبر 4715908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =