حلوای تب‌آور/جریان‌شناسی تبریک‌های عجیب پیش از یک انتصاب

کرمانشاه_ پشت جریان تبریک‌های عجیب پیش از انتصاب رییس‌کل دادگستری کرمانشاه جماعتی از افراد دارای نام و نشان خاص و دارای پرونده های روشن هستند که این اقدامشان قابل تامل است.

خبرگزاری مهر، گروه استانها: تبریک گویی بعد از انتصاب افراد یک رسم جا افتاده است، اما تبریک گویی پیش از انتصاب آن هم از سوی چهره های خاص محل تامل است.

جماعتی از افراد دارای نام و نشان خاص و دارای پرونده های روشن چند وقت گذشته بارها پیش از انتصاب رسمی آقای توسلی زاده به عنوان رییس کل دادگستری استان شروع به صدور پیام تبریک به او کردند.

آنقدر کارنامه و پرونده برخی از این تبریک گویندگان آشکار است که یک فرد کم اطلاع را هم به تامل وا می دارد؛ اینکه این افراد با چه قصد و نیتی تبریک گفته اند، به نظر می آید دو احتمال را باید مدنظر داشت.

1- بعید نیست که این تبریک ها از باب منتفی کردن این انتصاب باشد و گرنه چگونه ممکن است کسانی که مواضعشان نسبت به انقلاب و رهبری مشخص است، دو سال قبل انواع و اقسام تهمت ها و دروغها را به رییس کنونی قوه قضاییه وارد کرده اند اکنون آنچنان خود را در این انتصاب، نزدیک به حجت الاسلام رییسی بدانند که انتصاب را انتخاب خود معرفی کنند.

در اینکه رییس محترم قوه قضاییه در مشی انقلابی خود نه تنها تجدیدنظری نداشته بلکه به وضوح مشی کاملا مطابق آن در پیش گرفته شکی نیست؛ از سوی دیگر مواضع سالیان گذشته این افراد که بعضا به سن پیری هم رسیده اند مشخص است و قطعا در چند ماه گذشته اینان تائب نشده اند، پس به دنبال چه هستند؟

یک گمان این است که این افراد از کارنامه سیاه خود نزد مراجع امنیتی و قضایی و نیروهای انقلابی آگاه هستند و قصد دارند با این تبریک های ناموقع و عجیب، این انتصاب را متتفی سازند؛ برای رفع این گمان به نظر می آید اعلام موضع و برخی اقدامات آقای توسلی زاده ضروری است.

2- احتمال دوم آن است که این افراد بخواهند با این کار جایی در دل رییس کل آتی دادگستری برای خود باز کنند و با این ترفند به اهدافی برسند.

به تعبیر سعدی، «دشمن چو از همه حیلتی فرو مانَد، سلسله‌ دوستی بجنبانَد، پس آن‌گه به دوستی کارهایی کند که هیچ دشمن نتواند».

هرچند آگاهی جناب توسلی زاده و همچنین روند کلی حرکت دستگاه قضایی در دوره کنونی چنان احتمالی را بسیار بعید و دور می سازد، اما دفع خطر احتمالی عقلا واجب است.

نزدیک شدن افرادی که موضعشان نسبت به انقلاب، نظام، رهبری معظم انقلاب و حتی رییس کنونی قوه قضاییه مشخص است به دستگاه ها و نهادهای انقلابی نه تنها یک اتفاق طبیعی نیست بلکه خطری بسیار مهلک برای مسئولان این نهادها و مشروعیت دستگاه ها و نهادهاست.

هرچند انتصابات حجت الاسلام رییسی در دوره جدید به گونه ای بوده که کمترین ظن را نسبت به منصوب شدگان در ذهن نمی آورد و شناخت از آقای توسلی زاده هم چنان است که این ظن دور را دورتر می سازد، اما از باب حفظ مشروعیت این نهادها، مراقبت بیشتر ضرورتی است که کم توجهی نسبت به آن علی الخصوص اکنون که با عملکرد حجت الاسلام رییسی نور امید در ایجاد عدالت در دلها پدید آمده، عواقب ناخوشایند و جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

کد خبر 4716362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =