ادعای ایمان همراه پذیرش ظلم یک تناقض آشکار است

بیرجند-نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: ادعای ایمان با پذیرش ظلم در تناقض است و چنین دینداری قابل قبول نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح پنج شنبه در جمع فرماندهان و کارکنان سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به حدیث پیامبر(ص) مبنی بر تقسیم شدن امت اسلام به ۷۳ گروه و نجات یافتن تنها یک گروه از آنان، اظهارکرد: این حدیث را از منظر دلالت می‌توان به صورت عقلانی، وحیانی و میدانی بررسی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این حدیث از نظر عقلانی قابل قبول است، بیان کرد: از این جهت می‌توان حدیث نقل شده از پیامبر(ص) را از منظر عقلانی پذیرفت که حق و حقیقت جز یکی نمی‌تواند باشد و حق بودن دو چیز ممکن نیست.

عبادی ادامه داد: از منظر میدانی نیز این حدیث با واقعیت منطبق است چرا که در طول تاریخ و در عصر معاصر مدعی حق بودن بسیاری دیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ایمان به معنای ایجاد امنیت است، افزود: این امنیت هم از نظر اخلاقی، رفتاری، سیاسی و هم در اندیشه از آسیب‌های احتمالی به وجود می‌آید که نکته ای بسیار مهم و حائز اهمیت است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: برای یک انسان مؤمن حتی مسائل و موضوعاتی  مرگ، برزح، عالم حساب و قیامت نیز دارای امنیت است و تنها به این دنیا محدود نمی‌شود.

عبادی با بیان اینکه عدل یک قانون در نظام خلقت است، اظهار کرد: با این وجود عده‌ای در گذشته تاریخ و در زمان معاصر ادعای دین و مذهب کرده ولی این مهم را از راه ظلم مطرح می‌کنند که این موضوع یک تناقض‌گویی جدی است.

وی بیان کرد: آنانی که ظلم را به صورت مبنایی پذیرفته اند نمی‌توانند به هر اسمی ادعای ایمان کنند چرا که اصل ظلم باطل است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه گاه در سیستمی چون اسلام و تشییع ظلم پذیرفته نشده ولی اشخاص در داخل سیستم از عدل عدول می‌کنند، گفت: این مسئله نیز با ایمان سازگاری نداشته و ادعای ایمان چنین افرادی قابل قبول و پذیرفته شده نیست.

عبادی اظهار کرد: در عصر حاضر بحث ظلم و عدل فراتر از دین و مذهب شده و گاه یک غیر مسلمان به واسطه عدالت خواهی امام حسین(ع) و امام علی(ع) را دوست می‌دارد و حتی درباره آن بزرگواران کتاب می‌نویسد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در نزد خدا تنها یک دین پذیرفته شده است، یادآور شد: بر اساس تاریخ و نظر صاحب نظران تنها مکتبی که رهبران آن تخلف نکرده‌اند، مکتب اهل بیت(ع) است.

کد خبر 4716412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =