اهمیت به وضعیت معیشتی مردم از نشانه های دینداری است

کاشان- امام جمعه موقت کاشان گفت: خدمت رسانی به مردم و اهمیت به وضعیت معیشتی آنها از نشانه های دینداری است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار صبح پنج شنبه در جمع عزاداران حسینی ضمن اشاره به ویژگی های بندگان صالحان خدا اظهار داشت: مسلمانان روزانه پنج بار در نمازهایشان به بندگان صالح خدا سلام می دهند که این مهم پیام های متعددی به همراه دارد.

وی با بیان اینکه سلام دادن به بندگان صالح خدا نوعی کد دادن و تشکر کردن از آنها است، افزود: بر اساس آیات و روایات حکومت نهایی این دنیا به دست بندگان صالح خداوند می افتد و صالحین بر اساس آیات سوره مبارکه حمد افرادی هستند که به آنها نعمت داده شده است و بر همین اساس مشخص می شود که بندگان صالح خدا دارای مقام و منزلت بالایی نزد خداوند هستند.

انسان جاهل همیشه دچار افرایط یا تفریط می شود

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه بر اساس روایات انسان صالح سه علامت دارد، ابراز داشت: نخستین نشانه این افراد ارتباط خوب آنها با خداوند است که در این صورت از خودشان اعمال و رفتار خداپسندانه بر جای گذاشته و بر همین اساس ارتباط و رفتار خداپسندانه باید بر اساس آگاهی، اعتقادات و اخلاص باشد.

وی با بیان اینکه انسان جاهل همیشه دچار افرایط یا تفریط می شود، گفت: یکی از افراط ها و تفریط های امروز، عزاداری تا دیروقت است که یکی از آفات آن قضا شدن نماز صبح است در حالی که امام حسین (ع) در برابر دید همگان و در اوج جنگ نماز ظهر و عصر را به جماعت اقامه کردند.

اسلامی تبار یکی از شروط عمل صالح را همراهی آن با علم و آگاهی دانست و اظهار داشت: افراد صالح افرادی هستند که رفتاری خوب و مورد رضایت خداوند دارند که لازمه تحقق این مهم شناخت از دین است.

وی ضمن اشاره به بصیرت بالای یاران امام حسین (ع) در دین افزود: انسان اگر بخواهد ارتباطش با دین خوب باشد باید دین شناس باش، در عمل نیز به دین پایبند بوده و برای دفاع از دین جان خود را در صورت لزوم نثار کند؛ یاران امام حسین (ع) به دلیل بصیرت بالای دینی برای دفاع از آن از جان خود نیز گذشتند.

اگر علم همراه با دین نباشد فاجعه به وجود می آورد

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه اگر علم همراه با دین نباشد فاجعه به وجود می آورد، ابراز داشت: اگر انسان دین دار باشد علوم در اختیار آن فرد نیز در راه درست به کار گرفته می شود در حالی که اگر این مهم محقق نشود علم در اختیار دشمن و به فساد و فحشا تبدیل می شود.

وی خدمت رسانی را یکی از نشانه های دین داری دانست و گفت: اگر وضعیت معیشتی دیگر مردم برای افراد جامعه و یا مسئولی مهم نباشد باید بداند که دین و تدین وی ناقص است چراکه مومن واقعی دلسوز سایر مومنان بوده و ارتباط خوبی نیز با خداوند دارد.

کد خبر 4716415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =