۱۴۰۰ میلیارد تومان پروژه باز آفرینی شهری در کشور اجرایی می شود

بیرجند- مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به بودجه سال جاری بازآفرینی شهری گفت: هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه بازآفرینی شهری در دست اجرا داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد پژمان  پیش از ظهر پنج شنبه در حاشیه جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به عملکرد متولیان در بافت ناکارآمد خراسان جنوبی بیان کرد: وضعیت استان در حوزه زیرساختی و اجرایی بازآفرینی شهری مطلوب است اما در حوزه نوسازی بافت ها امیدوار کننده نیست.

وی با بیان اینکه بازآفرینی شهری در استان نیازمند مشوق های بیشتری بوده که این امر همکاری دستگاه ها را می طلبد، گفت: امید است بتوانیم برای این محدوده ها طرح های اقتصادی و کارآمد تعریف کنیم.

پژمان با بیان اینکه بافت های فرسوده زمانی کانون اصلی شهرها بوده اند که متناسب با تغییرات روز پیش نرفته اند، افزود: معابر محدود و باریک در بافت ها پاسخگوی زندگی امروزی نیست.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: همچنین در این مناطق کمبود سرانه خدماتی وجود دارد که نیاز است شهرداری ها و دولت عرصه های مناسبی از این محدوده ها را برای اینگونه از خدمات در اختیار بگیرند.

وی خواستار کارشناسی ضعف های موجود در طرح بازآفرینی شهری شد و افزود: تنها راه حل پیش رو، حضور و مشارکت مردم در طرح است تا با مشوق های دولت بازآفرینی حاصل شود.

پژمان با بیان اینکه تاکنون نگاه به بافت های فرسوده مانند سایر مناطق بوده که منطقی نیست، اظهار کرد: شرایط پیش رو می طلبد که هزینه های بازآفرینی شهری را کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: تخفیف صد در صدی در صدور پروانه ها، تسهیلات ارزان قیمت و تخفیف های سازمان نظام مهندسی از اتفاقاتی خوبی بوده که در امر بازآفرینی شهری حاصل خواهد شد.

پژمان با اشاره به بودجه سال جاری بازآفرینی شهری بیان کرد: قریب به هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه اجرای پروژه های بازآفرینی شهری در دست داریم.

وی با بیان اینکه ۷۵۰ پروژه نیمه تمام در این حوزه در کشور وجود دارد، اظهار کرد: همچنین هزار و ۵۸۰ پروژه اقدام ملی و مشارکتی در دست اجرا داریم.

کد خبر 4716568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =