بلاتکلیفی انتخاب شهردار آمل/رئیس شورا: غایبان راه اشتباه می روند

آمل- چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر آمل برای انتخاب گزینه نهایی شهردار، همانند جلسات قبلی به علت به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا رسمیت پیدا نکرد و انتخاب شهردار همچنان بلاتکلیف مانده است.

به گزارش خبرنگارمهر، در چهارمین جلسه اعضای شورای اسلامی شهرآمل برای انتخاب شهردار آمل که روزپنجشنبه درمحل این شورا برگزار شد، از میان۹ عضو این شورا، فقط ۵ عضو شورا حضور داشتند و ۴ عضو دیگر این شورا غایب و جلسه برای انتخاب گزینه نهایی شهردار آمل برگزار نشد.

سه جلسه قبلی شورای اسلامی شهر آمل برای انتخاب گزینه نهایی شهردار، نیز با وضعیت مشابه درطول هفته گذشته واین هفته به علت به حد نصاب نرسیدن اعضا لغو وبه روزهای آینده موکول شده بود.

برخی تحلیل گران حوزه های اجتماعی ورسانه ای شهرستان آمل درواکنش به وضعیت فعلی اعضای شورای اسلامی شهر در انتخاب شهردار جدید این شهر ونیز علت غیبت ۴ عضو این شورا دلایل وتحلیل های متفاوتی درشبکه های اجتماعی داشتند.

به اعتقاد این کارشناسان، این گروه پیش از این نیز دو سال پیش، برای انتخاب ریاست این شورا نیز با ترفند از حد نصاب انداختن جلسه، روند انتخاب رئیس و هیئت رئیسه شورا را تحت تاثیر قرار داده و موفق شده بودند ریاست و هیات رئیسه شورا را به دست آورند.

فعالان حوزه اجتماعی ورسانه ای در شهرآمل، براین باور هستند، که مخالفان تشکیل جلسه انتخاب شهردار آمل، می‌گویند حکم سلب عضویت یک عضو شورای اسلامی شهر آمل باید صادر شود زیرا وی بر اثر یک پرونده که پیش از این در زمان تصدی شهردار سابق رخ داده است، متخلف شناخته شده است.

این گروه معتقدند دستگاه‌های ذیربط در اجرای این حکم تعلل می‌کنند و قاعدتا عضوی از شورا که تخلف کرده و در آستانه برکناری است نباید در انتخاب شهردار و آینده یک شهر نقش داشته باشد.

اینکه چرا احکام صادره این عضو شورا صادر نمی‌شود، جای پرسشی است که به نظر باید در انتظار تشکیل جلسه هیات حل اختلاف شوراهای اسلامی استان مازندران به ریاست استاندار ماند وشنیده شده، این جلسه روز شنبه ۲۳ شهریورماه برگزار می‌شود تا تکلیف این عضو شورای شهر آمل تعیین شود.

اعضای شورای حل اختلاف شوراهای اسلامی استان مازندران به ریاست استاندار مازندران و دبیری معاونت عمرانی با حضور رئیس شورای اسلامی استان، دو نماینده مجلس و نیز رئیس کل دادگستری استان مازندران تشکیل خواهد شد.

جلسه پنجم روزشنبه

درهمین حال رئیس شورای اسلامی شهر آمل درگفت وگو با خبرنگارمهرگفت، که جلسه پنجم این شورا برای انتخاب گزینه نهایی شهردار آمل ساعت۱۱ روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

خسروابراهیم زاده با بیان اینکه در چهارجلسه قبلی، زمان برگزاری جلسه به هر۹ عضو شورای شهر اطلاع داده شده ودرجریان برگزاری جلسه انتخاب شهرداربودند، اضافه کرد، دلایل مطرح شده برخی افراد رسانه ای وکارشناسان قابل احترام، اما ارتباطی به حکمی ندارد.

وی ادامه داد که هیچ حکمی برای عضو شورای شهر صادر نشده که اعضای محترم شورا بخواهند برخلاف قانون در تصمیم گیری ها شرکت کنند.

دوستان شورا راه را اشتباه انتخاب کردند

رئیس شورای اسلامی شهر آمل درپاسخ به علت غیبت چهارعضو این شورا نیز گفت، که علت غیبت این ۴ عضو به طور دقیق وشفاف بیان نشده و باید عرض کنم که این تاخیر و رویه کاری تحت هیچ شرایطی به صلاح ونفع شهروندان نیست ونخواهد بود.

ابراهیم زاده یادآورشد، که دوستان عزیز ما در شورای شهر که درجلسات غیبت دارند، متاسفانه راه را به اشتباه انتخاب کردند که قطعا حاصلی برای آنها نخواهد داشت.

با این حال گفته شده که :جهانگیزآذری" یکی از اعضای فعلی شورای اسلامی شهر واز گزینه های نهایی برای تصدی ریاست شهرداری آمل انصراف داد. از "جمال قاسمی ، سیدمحمدرضا عقیلی‌نژاد و سید حمید هاشمی" به عنوان نامزدهای تصدی کرسی شهرداری آمل یاد می شود که رای گیری برای انتخاب شهردار ازمیان این ۳ نفر انجام خواهد شد.

شورای اسلامی شهر آمل پس از استعفای امیرسلیمانی در خرداد ماه امسال رضا عزیززاده رئیس کانون نظام مهندسی این شهرستان را به عنوان شهردار انتخاب کرد و مدارک او را برای تایید و اخذ استعلام به استانداری مازندران و متعاقب آن به وزارت کشور ارجاع داد.

 با توجه به این که فرد منتخب دارای حداقل دوره تصدی مدیریت میانه نبود، مورد قبول واقع نشد و به همین دلیل هم انتخاب شهردار جدید وارد مرحله دشواری پایان وقت سه ماهه شد. ۱۵ اردیبهشت ماه امسال بود که احمد امیرسلیمانی شهردار سابق شهر آمل پس از ۹ سال تصدی بر صندلی شهرداری این شهر از سمت خود کناره‌گیری کرد.

دراین بین وپس از استعفای امیرسلیمانی،"  محمد مقدس " سرپرست شهرداری آمل شد که پس از اتمام سه ماه نخست دوره سرپرستی با حکم اعضای شورای اسلامی به " دوست محمد کوهستانی" سپرده شده است.

کد خبر 4716576

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =