توسعه خطوط ارتباطی و ریلی در کرمانشاه

کرمانشاه_ معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه از توسعه خطوط ارتباطی و ریلی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد سالاری امروز پنج شنبه در آیین رونمایی از لوگوی رویداد گردشگری ۲۰۲۰، یکی از اصلی ترین پایه های گردشگری را ارتباطات قوی دانست و اظهار داشت: به همین منظور در استان کرمانشاه اقدامات خوبی در زمینه چگونگی برقراری ارتباطات اثر بخش انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر شبکه ارتباطات ملی و بین المللی ما در وضعیت خوبی قرار دارد.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه افزود: این استان از نظر استقرار در منطقه در جایی قرار دارد که با ۲ ساعت از طریق زمینی به مراکز استان های مجاور می تواند ارتباط داشته باشد و شبکه های ارتباطی زمینی ما در حال حاضر به صورت بزرگراه تا خسروی کشیده شده است.

وی عنوان کرد: آزادراه کرمانشاه جزو برنامه‌های اصلی است که از تهران تا همدان آمده است و به دنبال این هستیم که با مشارکت بخش خصوصی این مسیر را تا مرز خسروی ادامه دهیم.

این مسئول بیان داشت: آزادراه‌های شرقی- غربی هم اکنون توسط بخش خصوصی حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است که عملیات اجرایی در حال انجام است و امیدواریم که به خوبی پیش برود.

سالاری ادامه داد: شبکه‌ریلی تا کرمانشاه آمده است و اگرچه شبکه‌ریلی مبنای بار است اما کنار آن مسافر هم سوار می شود.

این مسئول  اظهار داشت: زیرسازی شبکه ریلی تا اسلام‌آباد حدود ۶۰ درصد پیشرفت دارد و امیدواریم سال آینده عملیات روسازی آن هم صورت بگیرد.

پیشرفت ۱۵ درصدی شبکه‌ریلی اسلام آباد خسروی

وی همچنین از پیشرفت ۱۵ درصدی شبکه‌ریلی اسلام آباد خسروی خبر داد و بیان داشت: برنامه ارتباطی این است که این شبکه به خانقین و بخش داخلی عراق متصل شود و با این روند شبکه ارتباطی خانقین نیز تا سوریه و بندر لاذقیه ارتباط پیدا می کند تا بتوانیم به عنوان یک شبکه ملی از آن استفاده کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه بیان داشت: عملیات بازسازی باند فرودگاه را آغاز کردیم و امیدواریم تا پایان سال آینده آنرا به روز کنیم.

این مسئول خاطر نشان کرد: در زمینه شبکه ریلی در حال حاضر یک روز در میان به تهران- مشهد حرکت داریم که در ایام اربعین اضافه خواهد شد و در روزهای پیک اگر چیزی حدود ۸ رام به تهران و ۲ رام به مشهد داشته باشیم و در هر وعده حدود ۶۰۰ مسافر را به طور متوسط جابه‌جا کنیم، ۶ هزار نفر به استان سفر می کنند و یا از استان خارج می شوند.

وی ادامه داد: در توسعه ناوگان هوایی امکانات و محدودیت های تحریم اجازه نداده است کار زیادی انجام دهیم اما جلساتی در این خصوش داشتیم و توانستیم تورکیش را برگردانیم.

سالاری ابراز داشت: قابلیت های زیادی در زمینه آثار تاریخی، طبیعت چهارفصل، حیات وحش، ابنیه تاریخی، مذهبی، پیشینه تاریخی و ... در استان کرمانشاه وجود دارد و این قابلیت‌ها زمانی بالفعل می شوند که بتوانیم از آنها درست استفاده کنیم.

این مسئول تصریح کرد: در استان از بحث گردشگری حمایت می کنیم چرا که معتقدیم بخش عمده ای از موضوع اشتغال توسط گردشگری حل و فصل می شود.

وی گفت: صنعت توریسم صنعتی است که بازده بالایی دارد و نی توان از همان روزی که استارت می خورد خروجی داشته باشد.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه اظهار داشت: محدوده های گردشگری محدوده هایی نیستند که منطبق بر تقسیمات سیاسی باشند.

وی افزود: بحث هایی که در راستای گردشگری در استان به وقوع پیوسته از جمله ثبت جهانی اورامانات و رویداد ۲۰۲۰ بسیار با اهمیت هستند که امیدوارم از آنها به درستی بهره ببریم.

کد خبر 4716663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =