نم زدگی و بوی بد؛ ارمغان فاضلاب برای شهرک نشینان در غرب پایتخت

شهریار- ساکنان شهرک «ثامن الائمه» در شهرفردوسیه در غرب تهران به استشمام بوی بد فاضلاب عادت کرده اند، اما نم زدگی و حمله خزندگان هم به این لیست اضافه شده و تبعات این اقدم آنها را رها نمی کند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: ساکنان شهرک « ثامن الائمه» شهر فردوسیه، از توابع شهرستان شهریار مدتی است، که با معضلات گوناگونی در این شهرک موجه هستند و از عدم اقدام عملی مسئولان برای رفع این معضلات نیز انتقاد دارند، یکی از اهالی فردوسیه به خبرنگار مهر گفت: مشکلات شهرک « ثامن الائمه» فردوسیه بسیار زیاد است، یکی از این مشکلات در خصوص فاضلاب است، که به هیچ وجه به این معضل رسیدگی نمی شود، ما حدود ۳ الی ۴ سال است، که این مشکل را داریم و به فرمانداری و استانداری و شهرداری نامه نوشتیم و نامه های مکتوب نیز موجود است، اما هر نهادی این مشکل را گردن دیگری می اندازد.

وی افزود: هیچکس به ما پاسخگو نیست، در حال حاضر بچه های ما داخل فاضلاب بازی می کنند، در شهرک پر از سگ است، که آلودگی فراوانی برای ما ایجاد می کند، مگر خود این مسئولین بچه ندارند.

این شهروند گفت: مشکل دیگر این شهرک فقدان امنیت است، که بارها و بارها در خصوص این مشکل به مراجع مختلف نامه نگاری کردیم، اما ترتیب اثری داده نشده است.

انباری خانه نم زده است/بوی گند و حضور خزندگان مردم را آزار می دهد

خانمی که ساکن فردوسیه بود نیز در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: انباری منزل من از رطوبت فاضلاب نم زده است، تمام وسایل من داخل انباری بوده و خیس شده است، داخل انباری ما پر از آب است و اگر داخل انباری شوید، بوی گند و خیسی موجود در این انباری آزار دهنده است.

وی افزود: درب و پنجره را که باز می کنیم، بوی گند ما را اذیت می کند، یک بار یک خزنده که فکر کنم رتیل یا عقرب بود سبب وحشت فرزند من شده بود.

شهروند دیگری از تخلیه زباله ها در پشت شهرک « ثامن الائمه» فردوسیه انتقاد داشت و به خبرنگار مهر گفت: زباله ها را آتش می زنند و زمانی که کولر را روشن می کنیم، بوی بد زباله سوزی داخل منزل شده و ما را آزار می دهد.

وی افزود: این بو داخل محیط زندگی ما است و بابت این زباله ها، سگ ها و فاضلاب به شهرداری مراجعه کردیم، اما گوش کسی بدهکار نیست، وجدان این مسئولین راضی می شود، که آب فاضلاب زیر منزل ما باشد و زن و بچه من داخل این آلودگی زندگی کنند، این آب نجس است.

ورود دادستانی به معضلات شهرک نشینان

بر اساس این گزارش، حمید عسگری پور، دادستان شهریار ۲۰ شهریور ماه سال جاری با حضور در شهرک « ثامن الائمه» فردوسیه از نزدیک با مشکلات مردم این شهرک، مانند فاضلاب آن آشنا شد و پای صحبت ها و درد دل مردم این شهرک نشست.

وی در خصوص خروجی این دیدارها به خبرنگار مهر گفت: در اولین اقدام ۲ زمین چمن مصنوعی که ساخت آن بیش از یک سال به اتمام رسیده بود، به بهره برداری رسید و در حال حاضر اهالی این شهرک از این زمین مصنوعی استفاده می کنند.

عسگری پور از انتقاد اهالی شهرک از مسئولین اجرایی و شهری خبر داد و افزود: باید به گونه ای عمل کنیم، تا رضایت مردم فراهم شود و ارائه حداقل خدمات به شهروندان و اهالی مطالبه ای است، که مدعی العموم نیز آن را پیگیری می کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهریار نیز از مسئولینی است، که پس از شنیدن صدای انتقاد مردم در خصوص معضلات این شهرک، از این محل بازدید کرد.

سرهنگ پاسدار فیاض الهیاری در خصوص معضلات مردم شهرک « ثامن الائمه» به خبرنگار مهر گفت: مردم در این شهرک حدود ۳ سال است، با معضل فاضلاب مواجه هستند و نمی توان از کنار این معضل به راحتی گذشت.

وی از مسئولین اجرایی خواست، در خصوص حل معضلات اهالی شهرک « ثامن الائمه» فردوسیه چاره اندیشی کنند.

احداث تصفیه خانه فاضلاب برای شهرک نشینان در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع

فرماندار شهریار نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: سه شنبه همین هفته با تمام مسئولین شهریار در قرچک جلسه داریم، اما فاضلاب در کل شهرستان شهریار و نیز غرب استان تهران توسط چاه جمع آوری می شود و راهی جز چاه ندارد، اما چاه های این شهرک سریع تر پر شده است.

نوراله طاهری ادامه داد: ما پیمانکاری که این مسکن مهر را در سال های گذشته ساخته است، پیدا کردیم و از وی خواستیم، مجددا چاه حفر کند و وی تاکنون ۲ الی ۳ چاه حفر کرده و در حال حفر ۲ الی ۳ چاه دیگر نیز است، اما عُرف شهریار برای فاضلاب حفر چاه است.

وی گفت: متاسفانه سطح آب در شهرک «ثامن الائمه» بالا است، و چاه به سرعت به آب می رسد، اما پیمانکار در حال خرید یک زمین به مساحت ۵ هزار متر است، که زمین را داخل طرح بیاوریم و از شرکت آبفا نیز درخواست کردیم، که یک تصفیه خانه فاضلاب مخصوص شهرک راه اندازی کند و در این مسیر در حال هماهنگی با محیط زیست هستیم.

فرماندار شهریار با بیان این که برای راه اندازی تصفیه خانه ۲ میلیارد تومان اعتبار توسط فرمانداری و ۲ میلیارد تومان اعتبار نیز توسط آبفا در نظر گرفته شده است، گفت: این معضل برای الان نیست و اگر کوتاهی بوده باشد، برای سازندگان مسکن مهر است، اما در تمام شهریار از چاه برای فاضلاب بهره می برند، اما چاه در این منطقه پاسخگو نیست.

باید منتظر ماند و دید، ورود نماینده عالی دولت در شهریار، دادستان این شهرستان و دیگر مسئولان تا چه حد می تواند، معضلات موجود برای شهرک نشینان «ثامن الائمه» فردوسیه را رفع کند.

کد خبر 4716794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =