اسلام اموی و آمریکایی به مراتب از کفر آسیب بیشتری دارد

بیرجند- امام جمعه موقت بیرجند گفت: اسلام اموی و آمریکایی به مراتب از کفر آسیب بیشتری برای جامعه دارد چرا که در درون آن نوعی نفاق نهفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مختاری ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: آرامش، اخلاق مداری و رضایت از زندگی از مهمترین مؤلفه های خوشبختی است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه ایمان نقش مهمی در رسیدن انسان به مؤلفه های خوشبختی دارد، بیان کرد: از طرف دیگر بدون ایمان به عزت و کرامت پایدار و ابدی نمی رسیم.

مختاری ادامه داد: خداوند انسان را در اوج هرم هستی، مسجود ملائکه و جانشین خود در زمین قرار داد که همه این موارد به معنای عزت و کرامت بخشی به انسان است.

وی با اشاره به ایام سوگواری امام حسین(ع) ادامه داد: باید از چشمه جوشان عاشقی در ماه محرم برای درس گرفتن از مکتب سیدالشهدا(ع) در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، تربیتی و اجتماعی نهایت استفاده را بکنیم.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: سوأل مهم و قابل تأمل برای ما این است که چه منکری در جامعه اسلامی رواج پیدا کرد که امام حسین(ع) برای نهی از آن جان خود و یارانش را در این مسیر تقدیم کرد.

مختاری با اشاره به اینکه بزرگترین معروف حرکت کلی جامعه در مسیر بندگی است، گفت: بالاترین منکر هم تلاش مستکبران در راستای به انحراف کشاندن حرکت اصلی جامعه از راه خداوند است و امام حسین(ع) نیز در راستای نهی از این منکر قیام کرد.

وی اظهار کرد: مستکبران با نماز، روزه، حج کردن و ظواهر ایمان مشکلی نداشته اند بلکه آنان خواستار به بردگی و به بندگی کشاندن انسان ها بوده اند که ایمان با این مسئله در تضاد است.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: منکر اصلی در زمان امام حسین(ع) وجود متولیانی در رأس جامعه بود که به جای فراهم کردن شرایط حقیقی بندگی خداوند مسلمانان را برده و ذلیل در برابر خود می خواستند.

مختاری ادامه داد: بعد از پیامبر(ع) همواره تضاد دو اسلام با نام های اسلام اموی و علوی، اسلام صادقی و اسلام عباسی، اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی(ص) وجود داشته که علی رغم شباهت در ظاهر در باطن تفاوت های عمیقی دارند.

وی افزود: اسلام آمریکایی و اموی به مراتب از شرک و کفر برای جامعه ضرر بیشتری دارد چرا که در درون آن یک نوع نفاق نهفته است.

امام جمعه موقت بیرجند با تبیین اینکه انقلاب اسلامی ما نیز تنها برای نماز و روزه نبود چرا که این موارد را قبل از جمهوری اسلامی نیز داشته ایم، گفت: خواست ما از انقلاب و مجاهدت ها حرکت کلی جامعه در مسیر ایمان و اجرای آرمان های اسلامی در سیاست داخلی و خارجی است.

مختاری یادآور شد: هزینه تسلیم در برابر مستکبران به مراتب بیش از مقاومت است که این نکته را تجربه ۴۰ سال گذشته نشان می دهد.

کد خبر 4716968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =