در مقابل زیاده خواهی آمریکا ایستادگی می کنیم

کرمان - امام جمعه کرمان با اشاره به قتل عام فلسطینیان توسط رژیم اسرائیل گفت: شاهد شکست این رژیم توسط حزب الله لبنان و تضعیف رژیم جعلی اسرائیل هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: حضرت علی (ع) فرمودند «کسانی که ظاهرا بالا رفته اند و در زندگی شان خبری از رعایت تقوای الهی نیست نکند اینها را مورد تکریم قرار بدهید شما بر مبنای تقوای الهی حرکت کنید» لذا هرکس به خدا نزدیک تر است آن را بزرگ بشمارید اگر به همین اصل در زندگی توجه کنیم بسیاری از مشکلات در جامعه حل می شود.

وی با اشاره به اینکه ما باید کسانی را تکریم کنیم که تقوای الهی را رعایت می کنند و آنهایی که تقوا رعایت نمی کنند نباید در چشم ما بزرگ باشند، اظهار داشت: همه ما باید بر همین مبنا مسائل زندگی خود را تنظیم کنیم.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مبعوث شدن پیامبر اکرم (ص) جامعه جاهل را تبدیل به جامعه پیشرو و باتقوا کرد، بیان داشت: پیامبر اکرم (ص) در سه محور اساسی فعالیت کردند و توانستند جامعه ای پیشرو و با تقوا را رقم بزند که اولین محور مهم آن شامل افزایش معرفت و آگاهی سطح جامعه بود که باعث شد بصیرت اقشار مختلف جامعه بالا برود لذا پیامبر اکرم حق را با برهان و دلیل بیان کرد.

وی با بیان این مطلب که وقتی پیامبر اکرم (ص) وقتی که باید سطح آگاهی را بالا ببرد، طبیعی است که در زمینه های مختلف باید تلاش های زیادی بکند، اظهار داشت: در این زمینه ممکن است افرادی با ظاهر حق به میدان بیاییند تا به اهداف شوم خود برسند لذا در چنین شرایطی آن حضرت به دنبال افزایش آگاهی بود و سختی های زیادی هم کشیدند.

وی ادامه داد: ممکن است عده ای در هر زمانی با ظاهر اسلامی به دنبال ضربه زدن به حق باشند و مصداق بارز آن در زمان پیامبر اکرم (ص) مسجد ضرار بود که مرکزی برای ضربه زدن به اسلام شده بود که آن حضرت دستور تخریب این مسجد را صادر کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه رخ دادن حادثه عاشورا برگرفته از چنین فضایی بود چراکه مردم نتوانستند حق را از باطل تشخیص بدهند، تصریح کرد: مسلمان واقعی کسی نیست که به هر ندایی لبیک بگوید بلکه باید عمیقا جریان شناس واقعی باشد لذا باید قبل از هر فعالیتی نیت افراد را شناخت و شناخت نیات افراد از طریق توجه در رفتارها و عملکرد آنها قابل شناسایی است.

وی با بیان این مطلب که محور دوم فعالیت های اساسی پیامبر اکرم، الگوسازی بود، تصریح کرد: باید الگویی در جامعه باشد تا مردم آن الگوها را سرمشق برنامه های خود قرار بدهند بنابراین الگوسازی یکی از اصل های مهمی است که آن حضرت توانست به کمک آن جامعه را تغییر بدهد.

تضعیف رژیم جعلی اسرائیل در حال وقوع است

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ضمن تسلیت درگذشت شاعر پیشکسوت شهریار، افزود: قتل عام فلسطینیان توسط رژیم اسرائیل را شاهد هستیم از طرف دیگر همچنان شاهد شکست این رژیم توسط حزب الله لبنان هستیم و در مجموع شاهد ارتقاء جریان مقاومت و تضعیف رژیم جعلی اسرائیل هستیم.

وی یکی از مأموریت های جریان مقاومت این است ک در مقابل زیاده خواهی آمریکا و اسرائیل بایستند، تصریح کرد: همانطور که رهبری وعده داده اند از بین رفتن این رژیم دور از دسترس نیست اما همانطور که جریان مقاومت اعلام کرده اند که نگاهشان را به ایران دوخته اند لذا همه باید حول همین محور حرکت کنند و جریان سیاسی کشور هم باید در همین محور حرکت کند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه قدم هایی که ایران در مقابل جریان عدم تعهدات برجامی برداشت یکی از ضربات جریان مقاومت است، افزود: باید مراقب حرکت های فرانسوی ها باشیم چرا که اینها در جریان غرب و آمریکا حرکت می کنند و مراقب باشیم این جریان مقاومت بتواند برای همیشه استکبار جهانی را از بین ببرد و مقدمات ظهور امام زمان (عج) را فراهم کند.

وی با اشاره به حرکت اهل بیت از کوفه به شام، اظهار داشت: این کاروان نقش حساسی را در تاریخ اسلام ایفا کرد و اولین نقش آنها این بود که این جریان عاشورا را برای آیندگان حفظ کرد، مأموریت دوم این بود که افرادی که کربلا رفتند و در کنار امام حسین (ع) شهید شدند آنها را تا جایی که توانستند کمک کردند در تاریخ ثبت شوند همچنین نقش سوم این بود که هدف از این نهضت را برای جهانیان تبیین کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: کسانی که در ظاهر فکر می کردند که این کاروان شکست خورده هستند اما پیروز واقعی بودند.

کد خبر 4716996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =