نماینده از موکلش چیزی را پنهان نمی‌کند/مرزبندی با دشمن مشخص باشد

کرج - نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: نماینده، وکیل مردم در مجلس است، نباید از موکلش چیزی را پنهان کند در غیر این صورت، وکالتش باطل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج، به نکات انتخاباتی اشاره کرد و گفت: برای کاندیدای اصلح شاخص های فراوانی وجود دارد که به مرور طی هفته های گذشته بیان شده و می شود.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه همه باشد این است که نماینده مجلس از طرف مردم، وکیل مردم است و در مجلس شورای اسلامی باید به نفع موکلان خودش حرکت کند.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس باید در فرایند وضع قانون حضور داشته و در کمیسیون ها فعال باشند، گفت: نمایندگان مجلس نباید از موکلان خود، چیزی را پنهان کنند در غیر این صورت، وکالتش باطل می شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه در مجلس شورای اسلامی مطالب مختلفی از جمله مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و غیره مطرح می شود، گفت: مردم باید از موضع نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی مطلع باشند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: گاهی در همین رای دادن‌ نمایندگان، مرزبندی‌ با دوستان و دشمنان مشخص و اصح و غیر اصلح شناخته می شود.

نمایندگان مجلس باید مرزبندی مشخصی با دشمن داشته باشندوی اضافه کرد: صادق بودن و کاذب بودن نماینده در رای دادن به لوایح مشخص می شود، گاهی افراد در تبلیغات جوری صحبت می کنند و در مجلس جور دیگر عمل می کنند لذا بحث شفافیت، بحثی جدی است.

خطیب جمعه کرج بیان کرد: رهبری در ویژگی های سیاسی نماینده اصلح فرمودند؛ «باید مرزبندی مشخص با دشمن داشته باشند.» یعنی نماینده باید دارای چنین ویژگی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با طرح این سوال که ما این مرزبندی را از کجا متوجه می شویم؟ گفت: وقتی اصل شفافیت جدی گرفته شود، پاسخ این سوال نیز روشن خواهد بود.

آیت الله حسینی همدانی خطاب به کسانی که قصد کاندیداتوری دارند و یا نماینده هستند و قصد دارند در دوره بعدی نیز کاندید شوند، گفت: باید از چنین مرزبندی‌هایی برخوردار باشید.

وی در بخش دیگری گفت: همه تلاش آمریکا و اسراییل این است که نفوذ منطقه ای ایران را کم کنند در حالی که به فضل پرودگار دائما بر توان و قدرت ایران افزوده شده است.

خطیب جمعه کرج اضافه کرد: سخنان عزت بخش و حماسی و ولایت‌مدرانه سید حسن نصرالله در شب عاشورا از اهمیت زیادی برخوردار است، وی رهبری را حسین زمانه نامید و به دشمن هشدار داد حمله به ایران پایان عمر اسراییل و رژیم های حامی آمریکا است.

عده ای در ایران با رفتن «بولتون» خیال نکنند که اوضاع ضدایرانی آمریکا خوب شده پس مذاکره را زودتر انجام دهیمنماینده ولی فقیه در استان البرز به استعفای جان بولتون اشاره کرد و گفت: وی یکی از دشمنان ما است که آروزی ریشه کن کردن جمهوری اسلامی را داشت به منافقان وعده داده بود که در تهران جشن پیروزی برپا می کنند.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: عده ای در ایران با رفتن «بولتون» خیال نکنند که اوضاع ضدایرانی آمریکا خوب شده پس مذاکره را زودتر انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه تغییرات در دولتمردان آمریکا، ماهیتِ دولت این کشور را تغییر نمی دهد، گفت: آمریکا با مذاکره به دنبال این است که خسارت برجام را گسترده تر کند.

خطیب جمعه کرج اضافه کرد: به تعبیر رهبری، برجام خسارت محض بود، آمریکا به دنبال افزایش خسارت در برجام است و می خواهد این مهم را به قدرت منطقه ای ما مرتبط کند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه آمریکا به دنبال تضعیف توان موشکی ما است، گفت: دولت باید مقابل فریب دشمن با هوشیاری بیشتری عمل کند.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به اهمیت محرم و واقعه عاشورا، گفت: عده ای در طول تاریخ و با دقت تمام سعی کردند با حرف ها، خرافه ها و بدعت ها هر طور که می توانند روش اسلامی امام حسین (ع) در شکل و محتوا را دچار انحراف کنند.

وی اضافه کرد: در شکل عزاداری از نحوه بیرون آمدن دسته ها، نوع خواندن و مجلس برپا کردن و محتوای خطابه ها و سخنرانی ها بگیرید تا فیلم ها، نمایش ها و تعزیه ها همه و همه تاثیرگذار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

کرج جزو شهرهای پرجمعیت کشور است و باید اجتماع بزرگی برای ماه محرم داشته باشد در حالی که مجالس متفرقه برگزار می شودخطیب جمعه کرج با تاکید بر اینکه حرکت حسین (ع) میزان است، گفت: ترازو را نباید خراب کرد، نباید مخدوش شود، وسیله اندازه گیری همیشه باید دقیق و سالم نگه داشته شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: تازگی ها هر تذکری که داده می شود، می گویند؛ آقا جلوی دزدی را بگیرید، اتفاقا جلوی دزدی دارد گرفته می شود زیرا دزدی فقط سرقت اموال نیست، بدترین دزدی، دزدی عقیده و فکر و اخلاق است.  

آیت الله حسینی همدانی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه ای همگانی دانست و گفت: همه در مورد دزدی ها، اختلاس ها چه مالی و غیرمالی مسئول هستند و کسی نمی‌تواند بگوید؛ به من ربطی ندارد.

وی در بخش دیگری از همه کسانی که در برپایی حماسه باشکوه تاسوعا و عاشورای حسینی نقش داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

خطیب جمعه کرج در ادامه با اشاره به مباحث استانی، گفت: جا دارد برای برپایی که اجتماع بزرگ در شهر برنامه ریزی کنیم.

وی اضافه کرد: کرج جزو شهرهای پرجمعیت کشور است و باید اجتماع بزرگی برای ماه محرم داشته باشد در حالی که مجالس متفرقه برگزار می شود.

ملت ایران اسلامی نشان داده اند با فشارها و تحریم های ناجوانمردانه از پای در نمی آیندخطیب جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به مسائل اقتصادی، گفت: نزدیک به یک سال و نیم است که آمریکا از برجام خارج شده و به زعم آنها باید نظام اسلامی تمام شده باشد، اما مردم نشان داده اند با فشارها و تحریم های ناجوانمردانه از پای در نمی آیند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی، این جنگ ظالمانه که بنایش بر تضعیف اقتصاد کشور بوده را بی اثر کرده است.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه شش ماه از سالی که مزین به رونق تولید است گذشته، گفت: لازم است گزارشی در این خصوص ارائه شود البته اگر مسائل انتخاباتی و حاشیه ای مثل حضور زنان در ورزشگاه ها که وقت جلسه هیئت دولت را به خود اختصاص می دهد، بگذارد.

وی به طرح این سوال پرداخت که در استان البرز این مسیر چگونه طی شده است، گفت: متولیان در این خصوص گزارش ارائه کنند.

کد خبر 4717004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =