تدوین راهبرد مقابله با آسیب های اجتماعی در بین دانشجویان

وزیر علوم گفت: وزارت علوم در حال تدوین یک راهبرد جدی برای مقابله با آسیب های اجتماعی در بین جوانان به ویژه دانشجویان است.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در همایش فصلی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانهای سراسر کشور که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، اظهار کرد: هرچقدر در حوزه پیشگیری هزینه کنیم، قطعاً موثرتر و به صرفه‌تر از هزینه در حوزه درمان است.

وی افزود:در حوزه جوانان مصرف موادمخدر با ورود کنجکاوی و شرایط خاص زندگی حاصل می شود و البته اعتیاد در بین جوانان دانشجو از میانگین کمتر است.

وزیر علوم گفت: البته این پدیده مخصوص ما نیست، شیوع اعتیاد در بین جوانان و دانشجویان یک پدیده جهانی است.

غلامی تصریح کرد: مصرف مواد مخدر بین دانشجویان می تواند زمینه ساز آسیب های اجتماعی از جمله نزاع و درگیری شود.

وی ادامه داد: وزارت علوم در حال تدوین یک راهبرد جدی برای مقابله با آسیب های اجتماعی در بین جوانان به ویژه دانشجویان است.

غلامی بیان کرد: فرزندانی که اعتقادات قوی تری دارند کمتر درگیر آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد می شوند.

وزیر علوم گفت: برخی از خانواده‌ها محیط تربیتی فرزندان را بسته می کنند حتی اجازه نمی‌دهند در زندان تلویزیون نگاه کنند و همین می شود که وقتی فرزند وارد دبیرستان و دانشگاه می شود آسیب پذیر می‌شود و به راه های ناصحیح کشیده می‌شود.

وی یادآور شد: درسی به عنوان مهارت های زندگی در دانشگاه ها تدریس می شود که البته اختیاری است؛ پیشنهادم این است که این درس اجباری شود.

غلامی در پایان گفت: استفاده از ظرفیت های علمی مثل پایان نامه ها می تواند در زمینه مبارزه با موادمخدر تاثیر بسزایی داشته اشد.

کد خبر 4717371

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =