افزایش تعداد مهدهای شبانه در صورت تقاضا/همکاری با بسیج و مساجد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: در صورتیکه ارگان و یا سازمانی درخواست ایجاد مهد شبانه را داشته باشد مجوز راه اندازی آن داده می شود.

حبیب الله مسعودی فرید در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر تعداد کمی مهدکودک به صورت شبانه در کشور فعال است که با توجه به نیاز و درخواست برخی از افراد و کارمندان سازمانها ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه آمادگی راه اندازی مهدهای شبانه جدید از سوی سازمان بهزیستی وجود دارد، افزود: به هر میزان که متقاضی وجود داشته باشد مجوز راه اندازی مهد شبانه نیز ارائه می شود و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی در مورد مهدهایی که در مساجد نیز تشکیل می شود، تاکید کرد: به تمامی مساجدی که مهد کودک دایر کرده اند اعلام شده که برای دریافت مجوز از سوی بهزیستی مراجعه کنند و تعدای از آنها تا کنون مراجعه و مراحل دریافت مجوز را طی کرده اند اما برخی هنوز اقدام نکرده اند.

مسعودی فرید از همکاری با سازمان بسیج خبر داد و افزود: همچنین برخی از پایگاههای بسیج نیز مهد کودک راه اندازی کرده اند که با این ارگان نیز مدتی است همکاری داریم و برای دریافت مجوز مراجعه کرده اند.

به گفته وی، چنانچه سازمانها و ارگانها برای دریافت مجوز فعالیت قانونی اقدام کنند در این صورت بهتر می توان بر روری عملکرد مهدها نظارت داشت و خانواده ها نیز در کمال آرامش می توانند فرزندان خود را به مهد بفرستند.

کد خبر 4717570

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =