صادرات چمدانی صنایع دستی خراسان جنوبی/جای بسته بندی خالی است

بیرجند-معاون صنایع دستی میراث فرهنگی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر صادرات صنایع دستی استان به صورت چمدانی است، گفت: بسته بندی این محصولات نقش مهمی در افزایش ارزش افزوده دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین عباس زاده صبح شنبه در حاشیه نخستین نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی و تولیدات صنایع دستی استان امروز در حال برگزاری بوده که بیشتر حالت آموزشی و کارگاهی برای بسته بندی محصولات صنایع دستی استان خواهد بود.

وی، نقش صنایع دستی در عرضه محصولات کشاورزی، نقش بسته بندی در ارزش افزوده صنایع دستی بخصوص در بازارهای جهانی و نقش بسته بندی در افزایش صادرات این محصولات را از جمله محورهای برگزاری این نشست عنوان کرد.

برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی استان

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی خراسان جنوبی اضافه کرد: دومین نشست را همزمان با برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی استان که آذرماه در مرکز استان برپا می شود، برگزار خواهیم کرد.

عباس زاده تأکید کرد: هدف این است که این نشست یک پل ارتباطی بین طراحان گرافیک و تولید کنندگان صنایع دستی باشد تا بتوانیم با کمک صنایع دستی بازارهای جهانی را نیز بدست بگیریم.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۰۰ نفر از تولید کنندگان صنایع دستی استان در این نشست شرکت کردند، بیان داشت: این نشست با همکاری سازمان برنامه و بودجه استان و کمیته امداد استان برگزار شده است.

صنایع دستی؛ جایگزین کاستی ها و خلاهای اقتصادی استان

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر صادرات صنایع دستی استان به صورت چمدانی است، افزود: همچنین ممکن است برخی از تولیدات استان از گمرک سایر استان ها صادر شود که این امر سبب شده میزان دقیق صادرات صنایع دستی مشخص نباشد

عباس زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش عمده ای از درآمد سالیانه مردم استان را صنایع دستی تأمین کند، عنوان داشت: صنایع دستی جایگزین همه کاستی ها و خلاهای اقتصادی استان خواهد بود که بسته بندی آن بر ارزش افزوده محصولات صنایع دستی استان اضافه خواهد کرد.

کد خبر 4717607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =