عملیات آتش نشانی شیراز ۴٠درصدکاهش یافت/جوشکاری علت حریق هتل آسمان

شیراز-مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: عملیات آتش نشانی طی نیمه دوم سال ٩٧ با آموزش به شهروندان شیراز ۴٠ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدهادی قانع شنبه در نشست خبری با اشاره به آموزش موارد ایمنی به شهروندان بیان کرد: این مهم به علت  ۵٠٠ هزار نفر ساعت آموزش ایمنی به شهروندان بود.

وی در خصوص دومین جشنواره شهر ایمن نیز عنوان کرد: دومین جشنواره نیز ٢١ آبان ماه شاهد اختتامیه آن خواهیم بود البته در این جشنواره تلاش شده تا آموزش های ایمنی به شهروندان و آپارتمان نشینان داده می شود.

او تاکید کرد: استفاده از جعبه های آتش ، روش های خاموش کردن آتش ، بازدید از جعبه های آتش  و جذب افراد به عنوان آتش نشان افتخاری از جمله برنامه های است که در این طرح مورد توجه است.

قانع اضافه کرد: ٣٠٠٠٧۵١٢۵  آدرس سامانه ای است که شهروندان با ارسال نام و نام خانوادگی  به این سامانه نسبت به آموزش موارد ایمنی به آنان توسط  آتش نشانانی که  با معرفی نامه رسمی و لباس سازمانی به درب منازل مراجعه کرده اند اقدام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تاکید کرد: طرح شناسنامه دار کردن ساختمان براساس کد نوسازی در دستور کار قرار گرفته  و بیش از ١٠٠ واحد مسکونی شناسنامه ایمنی آنان صادر شده است .

جوشکاری عامل آتش سوزی هتل آسمان

مدیرعامل آتش نشانی شهرداری شیراز در خصوص آتش سوزی هتل آسمان نیز گفت: علت اتش سوزی مواد مذاب برشکاری در طبقات بالاتر و ریختن آنان به روی مواد قابل اشتعال عنوان شده و حدود ٣٠ دقیقه زمان برد تا افراد از آتش سوزی مطلع شوند و به آتش نشانی خبر دهند.

محمدهادی قانع اضافه کرد: کمیته های تخصصی در حال بررسی شرایط عمومی هتل آسمان است و ١٢ نفر از فرماندهان آتش نشانی گزارش‌های آتش سوزی هتل را بررسی کرده اند.

وی در خصوص روند خدمت رسانی در این آتش سوزی نیز بیان کرد: آتش نشانان  شیراز در اتش سوزی هتل آسمان کمتر از دو دقیقه به محل اعزام شدند و در ابتدا بیش از ۳۰ نفر از افرادی که در حریق گرفتار شده بودند نجات یافتند

قانع اضافه کرد: خنکسازی در ابتدای آتش سوزی صورت گرفت و باعث شد با خروج محصولات قابل اشتعال از افزایش حرارت و انفجار مجدد در هتل آسمان جلوگیری به عمل آید.

او تاکید کرد: با توجه به حفره های ایجاد شده و خنک سازی در ابتدای آتش سوزی شاهد بودیم که تنها درطبقه دوم‌زیر زمین آتش وجود داشت و در سایر طبقات حرارت کمتری نسبت به منبع آتش وجود داشت.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز در خصوص آتش سوزی بازار انقلاب نیز بیان کرد: یکی از مغازه های بازار انقلاب دچار حریق شده بود و این آتش سوزی می توانست با توجه به وصل بودن مغازه ها به هم فاجعه ای در این بازار ایجاد کند.

قانع با اشاره به علت آتش سوزی سینما بهمن و هتل آسمان تصریح کرد: علت وقوع آتش سوزی سینما بهمن و هتل آسمان  پس از آتش سوزی بیان شد و دادگستری فارس در حال بررسی عمدی یا غیر عمد بودن آتش سوزی است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی در خصوص مشکلات بازار انقلاب نیز اظهار کرد: وجود انبار مواد سوختی در کنار هم ، عدم استفاده از وسائل اطفال حریق از جمله مشکلات این بازار است اما در جهت ایمن سازی بازار وکیل در حال ایجاد کانال های مخصوص آتش نشانی هستیم و امید است این طرح در سایر بازارهای استان نیز گسترش یابد.

وی در خصوص آزمون استخدامی این دستگاه نیز گفت: نیاز استان فارس بیش از ٢٨٠ نیروی انسانی است که در آزمون استخدامی این دستگاه تعداد چند برابر ظرفیت مورد نیاز اعلام شده البته این افراد به مرور دعوت شده و مورد گزینش و آزمون عملی قرار خواهند گرفت تا امکان جذب آنان فراهم شود.

کد خبر 4717901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =