گفتمان مقاومت و جهادی باید تبیین شود/ خسارت غفلت از جریان انقلابی

خرم‌آباد- فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بر ضرورت تبیین گفتمان مقاومت و جهادی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مرتضی کشکولی ظهر شنبه در همایش انس و مودت پیشکسوتان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در سخنانی با اشاره به نقش پیشکسوتان در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: هنوز هم پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و انقلاب ستون های مستحکم خیمه انقلاب اسلامی هستند.

هشت سال دفاع مقدس تمام شده اما پاسداری از انقلاب تمام نشده است

وی با بیان اینکه پیشکسوتان دفاع مقدس، ۴۰ سال پشتوانه انقلاب و نظام بوده اند، عنوان کرد: در این راستا تجلیل از پیشکسوتان انقلاب و دوران دفاع مقدس همواره ضروری است.

 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری در آستانه ۴۰ امین سال پیروزی انقلاب اسلامی، بیانیه ای را به عنوان نقشه راه انقلاب طرح کردند، افزود: مخاطب بیانیه عموم مردم و به ویژه جوانان هستند.

سردار کشکولی با اشاره به اینکه چارچوب و مشخصات بیانیه گام دوم انقلاب، تصریح کرد: ما وظیفه داریم که تا زنده هستیم به پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب ادامه بدهیم.

وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس تمام شده اما پاسداری از انقلاب تمام نشده است و تنها صحنه جنگ عوض شده است، گفت: امروز در جنگ سیاسی، فرهنگی، حضور در صحنه و میدان و اقتصادی قرار داریم.

 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه امروز در عصر ظهور هستیم، عنوان کرد: پاسداران انقلاب اسلامی در این عصر نقش تاثیر گذاری دارند.

ضرورت شناخت دقیق و صحیح انقلاب اسلامی

سردار کشکولی در ادامه با اشاره به عزاداری شیعیان در نقاط مختلف دنیا، گفت: بخشی از شعار شیعیان این بود که «ما فرزندان خامنه ای» هستیم، این امر از آثار فعالیت ها و اقدامات پیشکسوتان در هشت سال دفاع مقدس و ماندگاری آنها در مسیر انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب فرمودند که «انقلاب اسلامی با اقتدار خود در جهان معاصر به عنوان انقلاب ماندگار به اثبات رسید» گفت: در این راستا ما وظیفه داریم که زمینه ظهور را فراهم کنیم.

 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، بیان داشت: مسائلی در جامعه وجود دارد که چرا دزدی، پارتی بازی و ... صورت می گیرد؟ همه این چرا ها مربوط به مسئولان است و هیچ کدام به ملت و رهبری ربطی ندارد.

وی با بیان اینکه برخی از صاحبان قدرت فاسد می شوند و در این راستا مخاطب مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مردم است و با این صاحبان قدرت فاسد حرفی ندارد، افزود: این بیانیه فقط با مردم حرف می زند و کاری با مسئولان ندارد.

 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند که شناخت صحیح به جوانان بدهید و نگذارید که جوانان انقلاب را نشناسند، افزود: متاسفانه ما در این زمینه کوتاهی می کنیم.

سردار کشکولی، بیان داشت: تاکید مقام معظم رهبری شناخت دقیق و صحیح انقلاب اسلامی دارند.

خسارت غفلت از جریان انقلابی

وی با بیان اینکه اگر اهتمام به این داریم و معتقدیم که همچنان پاسدار انقلاب اسلامی هستیم باید نسبت به شناخت صحیح انقلاب اسلامی برای نسل جوان اقدام کنیم، عنوان کرد: تبیین گفتمان مقاومت نیز یکی دیگر از وظایف ما در قالب بیانه گام دوم انقلاب است.

 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه اگر بررسی کنیم متوجه می شویم که هر چه پیروزی است مربوط به مدیریت جهادی است و هر چه شکست داریم مربوط به مدیریت غربی است، افزود: ما مدیریت جهادی را با حضور روحانیت، بسیج، انقلابیون و ... را در رفع مشکلات سیلاب پلدختر شاهد بودیم.

سردار کشکولی با اشاره به کمک رسانی مردم بصیر، هوشمند و ولایتمدار در جریان سیلاب پلدختر، گفت: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری گفتمان مقاومت باید تبیین شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به مدیریت جهادی و انقلابی، افزود: همچنین برای تحقق مواضع انقلاب اسلامی باید حضور فعال داشته باشیم.

 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در رابطه با تقابل بین اسلام و استبکار، تصریح کرد: در این بیانه مقام معظم رهبری فرمودند که استقلال، آزادی فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ...، مردم سالاری دینی، دفاع از مظلوم، عدالت و عزت ما تجدید ناپذیر است.

سردار کشکولی با اشاره به خسارت غفلت از جریان انقلابی که در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده، افزود: اگر غفلت کنیم جریان انقلابی از بین می رود.

کد خبر 4718002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =