تأکید بر توجه به موضوع گردشگری در پایتخت

رئیس کمیته میراث و گردشگری شورا از شهرداری درخواست کرد هرچه زودتر زیرساخت های لازم را برای ایجاد سازمان گردشگری تهران دراین شهر فراهم کنند تا پایتخت بیشتر از منافع صنعت گردشگری برخوردار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خلیل آبادی در جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر با اشاره به خبر عضویت مجموعه اراضی عباس آباد به سازمان جهانی گردشگری گفت: امیدوارم این اتفاق به ارتقای این صنعت در کلانشهر تهران منجر شود.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه 20 شهریور در بیست و سومین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در سن پترزبورگ این دستاورد مهم برای شهرداری تهران اتفاق افتاد و عباس آباد به عنوان یکی از مهمترین قطب های گردشگری در شهر تهران در مقیاس بین المللی شناخته شد.

خلیل آبادی تصریح کرد: سازمان جهانی گردشگری به عنوان محل گفتگوی کشورها درباره سیاست ها و تجارب عملی آنها در مورد دانش گردشگری، نقش مرکزی و مهمی در ترفیع وضعیت تعهد و توانایی های موجود کشورهای در حال توسعه در زمینه گردشگری دارد. در حال حاضر 157 کشور و بیش از 500 عضو وابسته به نمایندگی بخش خصوصی، مؤسسات آموزشی و شرکت های جهانگردی در این سازمان عضو هستند. در ایران نیز تا به امروز 13 نهاد وابسته در سازمان جهانی گردشگری عضویت داشته اند که با عضویت مجموعه اراضی عباس آباد این آمار به 14 عضو رسید و تمامی مجموعه اراضی عباس آباد به عنوان چهاردهمین عضو وابسته سازمان جهانی گردشگری معرفی شد.

خلیل آبادی با بیان اینکه با توجه به فشار حداکثری تحریم ها و وضعیت نابسامان اقتصادی کشور می توان به گردشگری به عنوان یکی از صنایع درآمدزا و پایدار اتکا کرد، گفت: شورای پنجم و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی تلاش کرده از تمام ظرفیت های موجود برای تبدیل تهران به مقصد گردشگری استفاده کرده و تشکیل ساختار منسجم گردشگری در شهرداری تهران ایجاد شود تا بتوانیم به نحو احسن از تمام پتانسیل های موجود این شهر با پیشینه تاریخی و فرهنگی استفاده کنیم.

کد خبر 4718532

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =