کسب ۲۲۲ رتبه زیر هزار در کنکور سراسری توسط داوطلبان استان بوشهر

بوشهر- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در کنکور سراسری امسال داوطلبان استان بوشهر موفق به کسب ۲۲۲ رتبه زیر هزار در گروه‌های آزمایشی مختلف شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین درتاج صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روند صعودی آموزش و پرورش استان در کسب رتبه‌های زیر هزار در کنکور سراسری ادامه دارد، سال ۱۳۹۶ استان موفق به کسب ۱۸۱ رتبه زیر هزار، در سال ۱۳۹۷ نیز این آمار به ۲۱۱ رتبه زیر هزار رسیده بود که امسال نیز استان شاهد افزایش تعداد رتبه‌های زیر هزار به ۲۲۲ رتبه است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش‌ترین توفیق استان در رتبه‌های زیر هزار کنکور سال جاری را در گروه آزمایشی ریاضی بوده است، تصریح کرد: دانش آموزان استان ۶۰ رتبه زیر هزار در گروه آزمایشی ریاضی، ۵۵ رتبه زیر هزار در گروه آزمایشی زبان، ۴۶ رتبه زیر هزار در گروه آزمایشی تجربی، ۴۵ رتبه زیر هزار در گروه آزمایشی هنر و ۱۶ رتبه زیر هزار در گروه آزمایشی علوم انسانی را کسب کردند.

درتاج به تفکیک جنسیت رتبه‌های زیر هزار دانش آموزان استان پرداخت و بیان داشت: از ۲۲۲ رتبه زیر هزار استان، ۱۲۷ پسر و ۹۵ دختر موفق به کسب این رتبه‌ها در استان شده‌اند.

وی یادآور شد: با توجه به عدم دسترسی این اداره کل به آمار کامل و دقیق و عدم انتشار آمار رسمی از سوی سازمان سنجش احتمال اینکه این تعداد افزایش یابد بسیار زیاد است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان ادامه داد: تاکنون دانش آموزان شهرستان بوشهر ۷۷ رتبه زیر هزار و شهرستان دشتستان با ۵۲ رتبه زیر هزار بیشترین توفیق را در کسب رتبه‌های زیر هزار داشته‌اند.

درتاج مطرح کرد: شهرستان دشتی ۲۸ رتبه زیر هزار، جم ۱۷ رتبه، دیر ۱۵ رتبه، کنگان ۱۲ رتبه، گناوه ۱۲ رتبه، تنگستان چهار رتبه، کاکی، شبانکاره، آبپخش، سعدآباد و دلوار نیز هر کدام یک رتبه زیر هزار را در کنکور امسال داشته‌اند.

وی افزود: بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری در گروه آزمایشی ریاضی، فاطمه زارعی رتبه یک در سهمیه از بوشهر، محمد مددی با رتبه ۹ از دشتستان و یاسمن شیرکانی با رتبه ۱۱ از بوشهر بوده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در گروه آزمایشی تجربی بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری، اصغر قائدی با رتبه ۹ از دشتی، هومان حاجیونی با رتبه ۴۰ از بوشهر و محدثه اسماعیل‌پور با رتبه ۴۷ از دشتستان بوده است.

درتاج اضافه کرد: در گروه آزمایشی علوم انسانی بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری، فاطمه گزدرازی با رتبه ۸۳ از بوشهر، فاطمه زنده بودی با رتبه ۱۰۰ از بوشهر و رضا اسدی با رتبه ۳۰۱ از دشتی بوده است.

وی تصریح کرد: بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری در گروه آزمایشی زبان، اصغر قائدی با رتبه یک از دشتی، سمیرا حاجی‌زاده با رتبه ۱۳ از بوشهر و عادل حیدری با رتبه ۲۸ از بوشهر بوده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: در گروه آزمایشی هنر بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری، اصغر قائدی با رتبه دو از دشتی، محدثه اسماعیل‌پور با رتبه ۱۵ از دشتستان و آناهیتا باغبانی با رتبه ۱۷ از دشتی بوده است.

درتاج خاطرنشان کرد: علی‌رغم وقفه در تأمین اعتبارات طرح تقویت بنیه علمی و محدود شدن اجرای آن فقط به نقاط روستایی، آمار زیر هزار استان در کنکور سراسری با این افزایش روبرو بوده است.

کد خبر 4718595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =