مبانی دینی مهمترین ظرفیت فرهنگی کشور است

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: مبانی دینی و قرآنی مهمترین ظرفیت فرهنگی کشور است که می تو اند در کاهش آسیب ها و هدایت جامعه نقش آفرین باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در دفتر امام جمعه برگزار شد اظهارداشت: مرکز فرماندهی برای تعیبن مسیر آینده است و در عرصه فرهنگ اگر قرار است ستاد باشیم و فرماندهی کنیم باید سراغ مصادیق برویم و در این راه اتکا به درسهای غدیر، عاشورا انتطار طهور، مسجد و نماز جمعه به عنوان مصداق عملی می تواند مورد توجه باشد.

وی بیان کرد: در مباحث فرهنگی باید دانست با دستور کاری جلو نمی رود بلکه لازم است بسترسازی کنیم و به جای این که مردم را وادار به انجام کاری کنیم فقط زمینه تشویق و تقویت انگیزه مردم را برای مشارکت مهیا کنیم.

ماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین بیان کرد: این ستاد باید بسترساز باشد و اگر قرآن و مساجد احیا شد و عاشورا را از خرافات دور کردیم به رسالت خود عمل کرده ایم زیرا  پیامبر(ص) هم با فرهنگ در برابر شمشیر ایستاد و قلم توانست شمشیر را از کار بیندازد.

وی بیان کرد:  خرده فرهنگ ها و فرهنگ اجانب گاهی با فرهنگ ما مخلوط شده و فرهنگ ما را مخدوش کرده است در حالی که حق خواهی خواسته همه مستًعصفان عالم است اما باید مرزبندی را مورد توجه قرار دهیم.  

عابدینی تصریح کرد: مستکبرین جهان با تحقیر ملتها دنبال تبلیغ فرهنگ غلط شیطانی هستند و قصه نظم نوین جهانی در واقع نسخه عملی تحقیر ملتهاست و تبلیغ فرهنگ استکباری محسوب می شود.

رئیس شورای فرهنگی عمومی استان قزوین افزود: مبانی دینی ما مهمترین ظرفیت فرهنگی کشور تلقی می شود و می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی و هدایت جامعه کمک کند و باید این ظرفیت مورد توجه مسئولان فرهنگی قرار گیرد.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: در حوزه فرهنگ حریت و آزادگی مهم است اما به نظر می رسد باندهای چپ و راست حریت را زیر سوال برده اند زیرا اگر آزادگی داشته باشیم و آنچه حق است دنبال کنیم به نتیجه می رسیم.

وی بیان کرد: امام حسین(ع) وقتی پیشنهاد بیعت را شنید فرمود «من اهل بیت نبوت هستم و یزید شرابخوار است»  و چون جببه خود را مشخص کرد و گفت هر کس مثل من است با یزید بیعت نمی کند و امروز هم همین شرایط حاکم است و آنچه در جبهه آمریکا، صهیونیست ها و وهابی ها وجود دارد نگاه شیطانی است و ما نیز باید این دستورالعمل را در شورای فرهنگ عمومی و وزارت خارجه پیاده کنیم و در مسیر منویات امام حسین(ع) گام برداریم.  

عابدینی با ابراز علاقه برای تداوم جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان اظهارداشت: در گذشته یک مانع اساسی وجود داشت که شورا تشکیل نمی شد اما امروز با تغییراتی که صورت گرفته طالب جلسات شورا هستیم تا بتوانیم به امور فرهنگی سامان دهیم.
 

کد خبر 4718611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =