اعزام نخستین گروه زیرساخت موکب های اربعین خراسان جنوبی از دوم مهر

بیرجند- رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: دوم مهرماه نخستین گروه برای استقرار زیرساخت های موکب های اربعین استان به عتبات عالیات اعزام می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، موسی جوینده صبح یکشنبه در کمیته زیرساخت های اربعین حسینی استان اظهار داشت: در حال حاضر با همت دستگاه های استان وارد فاز اجرایی اربعین شده ایم.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به حذف ویزا حتما تعداد زائر بیشتری خواهیم داشتیم، بیان داشت: بر همین اساس باید امسال امکانات و ظرفیت های بیشتر و متفاوت تری نسبت به سال های گذشته مهیا کنیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای اینکه بتوانیم همه امکاناتی که مورد نیاز زائران اربعین را مهیا کنیم ساختار نیاز داشتیم، عنوان داشت: در این راستا برای خدمت رسانی به زائران اربعین ۴۱ موکب از استان در عتبات عالیات مستقر می شوند.

جوینده با بیان اینکه سهمیه ای که برای استان پیش بینی شده اسکان ۱۸ هزار و پذیرایی ۲۰ هزار زائر در سایت خراسان جنوبی است، بیان داشت: اما با همت بلند مردم و خیرین پیش بینی می شود بتوانیم برای ۲۰ هزار نفر زائر اسکان مهیا و برای ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر در هر وعده غذای گرم آماده کنیم.

وی ادامه داد: در سایت خراسان جنوبی همه امکانات و زیرساخت های مورد نیاز زائران از ریزترین تا بزرگترین زیرساخت ها آماده شده است.

نیاز به کمک های مردمی برای تأمین وسایل سرمایشی

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه دوم مهرماه نخستین گروه برای استقرار زیرساخت های موکب های اربعین استان از استان اعزام می شوند، افزود: از ۱۰ مهرماه نیز نخستین موکب اعزام و ۱۵ مهرماه نیز خدمت رسانی به زائران انجام خواهد شد.

جوینده اضافه کرد: این موکب ها تا چهار روز بعد از اربعین حسینی نیز در کاظمین مستقر و همه زائران را پوشش خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه همچنین امسال یک درمانگاه کامل در شهر کاظمین برپا می شود که در اربعین درمانگاهی با این همه امکانات نداریم، بیان داشت: همچنین تاکنون دستگاه بسته بندی آب و یخ سازی های مورد نیاز آماده شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۴۵ کولر با کمک های مردمی خریداری شده است و هنوز هم نیاز به کمک مردم در این بخش داریم، بیان کرد: با توجه به افزایش زائران پتو، برنج، گوشت، مرغ، شکر، قند و حبوبات مورد نیاز است که مردم می توانند کمک های نقدی خود را به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان واقع در خیابان مدرس بیرجند تحویل دهند.

کمک سه میلیارد تومانی مردم خراسان جنوبی به موکب های اربعین

جوینده بیان کرد: همچنین برای اینکه بتوانیم خلأهای سال قبل را رفع کنیم پیش بینی شده نزدیک به ۱۸۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام را برای زائران مهیا کنیم که تاکنون ۱۰۰ چشمه آماده شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز ۳۰ چشمه در ساخت داریم و ۶۰ چشمه حمام توسط سازمان آب کشور در سایت خراسان جنوبی مستقر خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه خود موکب ها به صورت صفر تا ۱۰۰ درصد به صورت مردمی اداره می شود، افزود: همه امکانات از آب سرد تا شربت زرشک و زعفران، چای و دمنوش های خاص خراسان جنوبی برای پذیرایی از زائران مهیا شده است.

جوینده با اشاره به اینکه دستگاه های مختلف تأمین ۶۰ چشمه سرویس بهداشتی را تقبل کردند که در حال آماده شدن است، بیان کرد: مردم تمام الزامات زیستی و تغذیه ای را فراهم کرده اند و پیش بینی می شود امسال مردم بالغ بر سه میلیارد تومان به موکب های اربعین کمک کنند.

وی رانندگان را بزرگترین سرمایه گذاران اربعین امسال دانست و گفت: رانندگان تاکنون بالغ بر چهار میلیارد تومان برای اعزام امکانات و زیرساخت سرمایه گذاری کرده اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی یادآور شد: پذیرایی مردم خراسان جنوبی از زائران اربعین یک کار منحصر بفرد و خاص در کل کشور است.

کد خبر 4718642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =