آسیب شناسی و شناخت گذشته در موفقیت برنامه های فرهنگی موثر است

قزوین- استاندار قزوین گفت: برای موفقیت در امور فرهنگی نیازمند آسیب شناسی، شناخت نقاط ضعف و قوت برنامه های گذشته و استفاده از روشهای علمی با مشارکت مردم هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان به ریاست نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با حضور استاندار و نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل ارشاد اسلامی و مدیران دستگاههای فرهنگی روز یکشنبه در دفتر امام جمعه قزوین تشکیل شد.

هدایت الله جمالی پور در این جلسه اظهارداشت: شناخت مسیر برای پیدا کردن راه حل اساسی نیازمند شناخت از گذشته است و این کار باید با آسیب شناسی و بررسی نقاط ضعف و قوت صورت گیرد.

وی بیان کرد: امروز باید ببینیم با یک معتاد به عنوان بیمار چگونه برخورد می کنیم و آیا با دستور و تنبیه وی می توانیم اعتیادش را ترک دهیم یا باید با روش علمی برای نجات آسیب دیدگان اقدام کنیم و این روش به صورت علمی باید در حوزه فرهنگ نیز مورد توجه قرار گیرد و از روشهای دستوری و برخورد فیزیکی فاصله بگیریم.

استاندار قزوین تصریح کرد: وقتی یک بیماری در جامعه رخ می دهد با دستور نمی توان آن را درمان کرد و در این میان به نظر می رسد در عرصه فرهنگی دچار افراط شده ایم و فعالیت های ما نتایج مورد نظر را نداشته است.

جمالی پور گفت: باید بتوانیم با راه اندازی تشکل های اجتماعی وارد بطن جامعه شده و برای آسیب شناسی اقدام کنیم و راهکارهای ما کاربردی باشد. 

وی افزود: با پرخاشگری کاری جلو نمی رود و لازم است جامعه را همراه خود کنیم و از مردم بپرسیم و به رای آنها احترام بگذاریم در غیر این صورت با مقاومت روبرو خواهیم شد.

استاندار قزوین تصریح کرد: برای نتیجه بخش بودن اقدامات باید علمی رفتار کنیم تا مشارکت اجتماعی شکل بگیرد و شاهد تغییر باشیم زیرا مشکل این است که فاصله با مردم زیاد شده و کارها به هدف نمی رسد و دستور از بالا جواب نمی دهد. 

جمالی پور بیان کرد: امروز دشمن وارد خانه های ما شده و در افکار کودکان ما رسوخ کرده لذا ما هم باید به صورت جدی وارد کار شویم و تفسیر به رای نکنیم و با پیاده کردن بیانیه گام دوم در مسیر اهداف تعیین شده و مقابله با تهاجم دشمن گام برداریم.

استاندار قزوین اظهارداشت: در این شرایط تنها با حفظ وحدت و درک درست مسایل می توانیم با اتکا به روشهای علمی در فرهنگ سازی موثر باشیم.

کد خبر 4718726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =