اربعین نماد وحدت اسلامی است/لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی

خرم‌آباد- نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه اربعین نماد وحدت اسلامی است، بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی در این پیاده‌روی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر یکشنبه در ستاد اربعین لرستان در سخنانی با بیان اینکه امام حسین(ع) خون خدا است و خداوند متعال ایشان را بزرگ و با عظمت شمرده است، اظهار داشت: خداوند ایشان را جزء شعائر دینی قرار داده اند.

پیاده روی اربعین نماد وحدت امت اسلامی شده است

وی خطاب به اعضای این ستاد با بیان اینکه اگر ما متوجه باشیم که به چه کسی می خواهیم خدمت کنیم، به نظر می رسد خیلی از مسائل حل خواهد بود، عنوان کرد: ما به شخصیتی کمک می کنیم که امروز الگوی بشریت است، انسان کامل است، معصوم است و ثواب زیارت ایشان قابل شمارش نیست.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: اربعین، بیان عظمت شخصیت امام حسین(ع) است که می تواند بشریت را دور خود جمع کند و نجات بدهد.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تاریخچه پیاده روی اربعین از سال ۶۰ هجری امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) و ... شروع شده است، افزود: در طول تاریخ این امر محدود بوده است و چندان جلوه خاصی پیدا نکرده بود اما به برکت انقلاب اسلامی ایران امروز پیاده روی اربعین به عنوان بزرگترین اجتماع محبان اهل بیت شکل گرفته است.

وی، بیان داشت: امروز اجتماعی بزرگتر از اجتماع اربعین نداریم و از سوی دیگر تاثیر گذاری فردی و عبادی حرکت اربعین را شاهد هستیم و این پیاده روی نماد وحدت امت اسلامی شده است و موجب اقتدار شد و به نوعی قدرت نمایی شیعه شده است.

عملکرد درخشان لرستان در پیاده‌روی اربعین

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه این امر را باید حفظ کنیم و برای آن ارزش قائل شویم، عنوان کرد: برای تقویت جبهه مقاومت تلاش می کنیم و قطعا اربعین نمادی از جبهه مقاومت اسلامی است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه امروز پیاده روی اربعین به مرکز قدرت نمایی، نماد وحدت آفرین و عظمت محبان اهل بیت تبدیل شده است، گفت: در این راستا باید در این راه تلاش و کوشش کنیم و هر کسی که در این راه قدم بردارد به طور قطع در پیشگاه خدای متعال مورد عنایت قرار خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هر مقدار تاثیر گذاری اربعین بیشتر شود شیطنت دشمنان برای بر هم زدن این حرکت افزایش پیدا می کند، افزود: در این راستا آموزش و تبلیغ بسیار مهم است و کمیته فرهنگی ستاد اربعین مسئولیت بسیار سنگیی در جهت فرهنگسازی پیاده روی اربعین و رعایت آداب این پیاده روی را بر عهده دارد.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تاکید کرد: استان لرستان به دلایل گوناگون در قضیه اربعین نقش اساسی و کلیدی را ایفا می کند،  معبر زائرین از لرستان است و در چند سال گذشته عملکرد درخشانی در این رابطه داشته است.

حضور برجسته جوانان در پیاده‌روی اربعین

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه یک انسجام و پشتیبانی بیشتر می تواند اثر گذاری را در این رابطه بیشتر کند، افزود: در این راستا موکب ها ساماندهی شوند و مدیریت واحدی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مجمع موکب ها شکل بگیرد، عنوان کرد: از ظرفیت ها و توانمندی ها استفاده شود تا مجموعه ای تاثیر گذار و بسیار مهم بتواند ارائه خدمات داشته باشد.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه از ویژگی های برجسته پیاده روی اربعین حضور نسل جوان است، گفت: این امر پیام بسیار مهمی دارد و آن رویکرد نسل جوان به معنویت، حرکت عاشورایی و به سمت نهضت حسینی(ع) است.

آیت الله میرعمادی، تاکید کرد: در این راستا باید نسل جوان را تشویق کنیم تا اقدامات مفید و موثری در این راستا صورت گیرد.

ضرورت افزایش اعزام مبلغ و روحانی 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پیاده روی اربعین یک حرکت فرهنگی برای معرفت افزایی و بصیرت افزایی است، بیان داشت: این پیاده روی حرکت فرهنگی است تا محبت مردم نسبت به اهل بیت بیشتر شود و پیوند مردم با ولایت قوی تر شود.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، گفت: در این راستا در موکب ها، مسیرها و جاههایی که لازم است یک روحانی مستقر شود، نماز جماعت اقامه شود، سخنرانی انجام شود و باید اعزام مبلغ و روحانیون افزایش پیدا کند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر ارائه برنامه های فرهنگی مسیر پیاده روی اربعین و برنامه های فرهنگی ثابت، عنوان کرد: همچنین مسئله مستند سازی اقدامات باید مورد توجه قرار گیرد چرا که در آینده موجب فخر و مباهات خواهد شد و مجموعه کسانی که این اقدامات را انجام داده اند برای نسل آینده الگو می شوند.

کد خبر 4718825

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =