آموزش های مدیران باید کاربردی باشد و موجب تغییر رفتار شود

قزوین- استاد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: آموزش های حین خدمت مدیران و کارکنان دولت باید کاربردی، مهارت افزا و به روز باشد وموجب تغییر در رفتار و افزایش بهره وری نیروها شود.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش ملی آسیب شناسی طراحی، اجرا و نظارت در آموزش مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی روز یکشنبه با حضور اساتید دانشگاه، مدیران دستگاههای اجرایی، استاندار و معاونان استانداری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

مهدی الوانی استاد دانشگاه در این همایش اظهارداشت: آموزش ها باید کوتاه و کاربردی باشد تا به نتیجه برسد و کارمندان و مدیران از آن در پیشبرد امور استفاده کنند.

وی اضافه کرد: بهره وری یعنی در کمترین زمان بتوان نتایج مناسبی گرفت و آن را در مدیریت ادارای به کار بست.

الوانی یادآورشد: بررسی ها نشان می دهد حدود ۸۰ درصد مطالبی که در مجلات چاپ می شود زیاد است و می تواند خلاصه شود تا بیشتر مورد استفاده و توجه قرار گیرد.

رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تصریح کرد: از سال ۱۳۳۳ آموزش مدیران دولتی شکل گرفته و حدود ۶۰ سال است به مدیران آموزش داده ایم و اگر امروز جواب نداده باید در روشها بازنگری کنیم و ببینیم چه کردیم و چرا نتایج آن را نمی بینیم.
 
الوانی اظهارداشت: باید ببینیم چه آموزش هایی داده ایم و پدیده ها در ذهن ماست یا بیرون ذهن ما که باید ساخته شود و در این میان مهارت بدون دانش معنا ندارد لذا توجه به نیازهای کارکنان در ادارات برای تعیین سرفصل های اموزشی ضروری است.  

وی گفت: متاسفانه در آموزش های مدیران هم از کتب دانشگاهی کپی برداری کرده ایم و به نیازهای اساسی توجه نشده است در حالی که متون درسی مدیریت ما باید مورد بازنگری قرار گیرد تا نتیجه بخش باشد.

این استاد دانشگاه یادآورشد: منظور از آموزش انتقال اطلاعات نیست بلکه تغییر رفتار است به همین دلیل دانشگاههای مجازی تهدید مراکز حضوری نیست اما چون آموزش ها ناشی از تغییر ذهن هاست باید اذهان را متحول کرد و تغییر داد.

وی اظهارداشت: باید آموزش ها را کاربردی کنیم و گاهی یک کتابچه کوچک از تجربه  کارآفرینان موفق را  تدریس کنیم نتیجه بهتری دارد لذا امروز این روش که فقط مدرک بدهیم کارساز نیست بلکه بهتر است در ذهن ها تحول ایجاد کنیم.  

الوانی اضافه کرد: مدیران موفق ما باید محتوای دروس آموزشی ما را تشکیل دهند، اما در این میان رها سازی آموزش منطقی نیست و در کنار خصوصی سازی لازم است نظارت ها جدی تر باشد.

وی بیان کرد: رها سازی با خصوصی سازی فرق دارد و باید نظارت ما بر مراکز دانشگاهی و آموزشی جدی باشد و برای تاثیرگذاری از مدیران تخصصی و کارآمد استفاده کنیم تا آموزشها در ارتقای مهارت و بینش کارکنان تاثیرگذار باشد.

عباس عباسپور دبیر علمی همایش هم در این مراسم گفت: امکان مناسبی برای بازنگری در توسعه منابع انسانی فراهم شده و این همایش فرصتی است برای بازنگری در شیوه های آموزشی تا بتوانیم مهارت ها را بالا ببریم.

وی افزود: ۲۶ مقاله کامل ارائه شده به همایش در کتابچه ای چاپ خواهد شد و امروز ۸ مقاله برتر برای حاضران ارایه می شود و در دو پنل تخصصی هم مسائل به صورت کارشناسی بررسی می شود.

در این همایش صدرالدین صدری، معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی کشور، زهرا بابایی معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه درخصوص اهمیت آموزش در نطام برنامه ریزی سخن گفتند.

کد خبر 4719136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =