قوانین خلق الساعه دغدغه صادرکنندگان است

ساری - رئیس اتاق بازرگانی مازندران، قوانین خلق الساعه را از دغدغه های فراروی صادرکنندگان بیان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله مهاجر شامگاه یکشنبه در جلسه کمیسیون تخصصی بازرگانی به برگزاری نمایشگاه مواد غذایی دوم مهرماه در روسیه اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه بین المللی ۷۰ کشور دنیا حضور دارند که ظرفیت خوبی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان مازندران است.

وی با بیان اینکه ندانستن قانون بیشترین لطمه و ضرر را به بخش خصوصی وارد کرده است، افزود: بسیاری از صادرکنندگان اطلاع زیادی ازقوانین ندارند که باید در این حوزه اقدامات خوبی صورت گیرد.

مهاجر قوانین خلق الساعه را یکی از دغدغه های صادرکنندگان دانست و بیان کرد: قراردادی بین خریدار و صادر کننده بسته می شود که در آن صادر کننده موظف به فروش محصول براساس تعهد است و اگر طبق قرارداد عمل نشود صادرکننده باید خسارتی را پرداخت کند که متاسفانه با قوانین خلق الساعه صادرکنندگان متضرر می شوند.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران به تاکید مقام معظم رهبری بر رونق تولید وحوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری ده سال با واژه جدیدی در حوزه اقتصادی ما را راهنمایی می کند اگر سالی دو درصد از آن تحقق پیدا می کرد در حال حاضر باید ۲۰ درصد در این حوزه رشد به وجود می آمد.

وی فرار مالیاتی را یکی از معظلات کشور دانست و بیان کرد: یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در کشور است که در حال حاضراز قشرهای خاصی گرفته می شود  درحالی که در استان مازندران حداقل می توان ۵ هزار میلیارتومان گرفت این درحالیست که برخی از بخش ها مالیات نمی دهند و بخش خصوصی جور آن را می کشد.

مهاجر افزود: همه ما باید برای گرفتن مالیات از افرادی که مالیات خود را پرداخت نمی کنند کمک کنیم زیرا با پرداخت آن ها مجموعه های دیگر دچار مشکل نمی شوند.

رئیس اتاق بازرگانی با تاکید بر رفع موانع تولید، گفت: بخش خصوصی و دولت باید مشکلات را ببینند و در کنار هم برای برطرف کردن این مشکلات تلاش  کنند.

وی به واردات برنج و پیگیری های انجام شده در چهار سال اخیر نیز اشاره کرد و افزود: دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج در کشور تولید می شود که ۸۰ درصد تولیدات آن سهم استان های شمالی است و نمایندگان و بخش خصوصی نیز در سالهای اخیربر عدم واردات برنج تاکید دارند.

مهاجربه به اشاره به عدم تعامل بین بخش های خصوصی در حوزه واردات برنج، گفت: دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج تولید می کنیم ولی مصرف سرانه کشور سه میلیون و ۵۰۰ تن است که مابقی احتیاج کشور را باید واردکنندگان تعهد دهند که می توانند وارد کنند تا کشور با مشکل مواجه نشود.

کد خبر 4719303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =