درخواست مکتوب فدراسیون هندبال از کمیته ملی المپیک برای کمک مالی

فدراسیون هندبال در آستانه حضور تیم ملی در رقابت‌های گزینشی المپیک و به دلیل بار مالی سنگینی که این اعزام ایجاد کرده، در نامه‌ای به کمیته ملی المپیک درخواست کمک مالی کرده است.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این موضوع گفت: فعالیت های فدراسیون هندبال مانند دیگر فدراسیون ها فقط معطوف به یک تیم و یک رده سنی خاص نیست این در حالی است که تنها آماده سازی تیم ملی که باید در رقابت های گزینشی المپیک شرکت کند، بار مالی سنگینی برای مان ایجاد کرده است. 

وی با بیان اینکه بودجه تخصیصی به فدراسیون هندبال برای تامین این هزینه ها کافی نیست، خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بودجه ای برای هندبال پیش بینی کرده اند. تا به امروز هم از وزارت ورزش چهار مرحله دریافتی داشته ایم. بخش قابل توجهی از بودجه مصوب کمیته ملی المپیک هم به حساب مان واریز شده است با این حال و به خاطر بالا بودن هزینه ها، با مشکلات مالی زیادی مواجه هستیم. 

رئیس فدراسیون هندبال ادامه داد: به همین دلیل در نامه ای به کمیته ملی المپیک متقاضی کمک مالی شده ایم. البته رضا صالحی امیری همیشه نگاه مثبت به هندبال و برنامه های فدراسیون داشته اند. از لطف و همراهی همیشگی وی و مجموعه کمیته ملی المپیک هم سپاسگزارم اما واقعا بودجه ۵۶۰ میلیونی مصوب برای هندبال پاسخگو نیست.

«البته با توجه به مصوبه کمیته ملی المپیک در رابطه با بودجه سال جاری فدراسیون ها، بودجه ۹۸ هندبال ۶۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مصوب شده است؟»، وی در واکنش به این موضوع گفت: به ما رقمی حدود ۵۷۰ - ۵۶۰ میلیون تومان اعلام شده است. در هر صورت هندبال با توجه به تعداد بالای نفرات اعزامی به انتخابی المپیک در کنار هزینه های بالای فدراسیون در زمینه های دیگر نیازمند بودجه خیلی بیشتری است. به خصوص که از  ادوار گذشته بدهی هایی برای فدراسیون باقی مانده است.

پاکدل تصریح کرد: به همین دلیل در نامه ای به کمیته ملی المپیک متقاضی کمک مالی بیشتر به هندبال شده ام. این نامه را برای شخص رئیس کمیته ملی المپیک ارسال کرده ام و امیدوارم با توجه به رقابت های حساسی که در پیش داریم، به آن پاسخ مثبت داده شود. 

پاکدل در پاسخ به این پرسش که «تقریبا تمام فدراسیون ها با مشکلات مالی مواجه هستند. چرا هندبال از طریق جذب اسپانسر برای حل مشکلات خود اقدام نمی کند؟»، گفت: به خاطر وضعیت هندبال در سال های گذشته اسپانسرها تمایل زیادی برای ورود به این رشته ندارند. این در حالی است که در هندبال ظرفیت های زیادی وجود دارد که در صورت توجه و همراهی لازم می توانند موثر و نتیجه بخش باشند. 

وی در این زمینه تاکید کرد: اگر مدیران ورزش می خواهند هندبال هم به رشته های المپیکی اضافه شود باید توجه و حمایت بیشتری از این رشته داشته باشند. مدعی نمی شوم که به اندازه فوتبال، بسکتبال و والیبال مورد توجه باشیم اما به هر حال ما هم یک رشته تیمی هستیم، اعزام به مسابقات به خاطر بالا بودن تعداد نفرات هزینه های زیادی ایجاد می کند. 

رئیس فدراسیون هندبال گفت: تلاش می کنیم تا با وجود خیلی از کمبودها و مشکلات، مسائل مالی فدراسیون را مدیریت کنیم اما امیدوارم مسئولان هم نگاه حمایتی پررنگ تری نسبت به هندبال داشته باشند.

کد خبر 4719481

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =