ماندن در راه و هدف شهدا از شهادت هم بالاتر است

یرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه شهادت هدف نیست، گفت: کسی که تا مرز شهادت رفته و تا آخر عمر همان مبارزه را به شکل های مختلف ادامه دهد، مقامش از شهادت هم بالاتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح دوشنبه در دیدار با جمعی از رزمندگان لشکر ویژه شهدا اظهار داشت: عمر سرمایه انسان محسوب می شود و مهم این است که این سرمایه را چگونه مصرف کند تا سود ببرد؟.

وی با بیان اینکه خداوند که این سرمایه را داده و خود او نیز مشتری آن شده است، بیان کرد: هرکس با غیر خدا معامله کند با هیچ معامله کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دنیا محل آزمایش است و افراد به گونه های مختلف آزمایش می شوند، عنوان داشت: انسان ها در این دنیاعمرشان را به چیزی می فروشند که دستاوردشان است.

عبادی با بیان اینکه برخی با خدا معامله می کنند اما فعالیت آن ها از نوع اقتصادی است که این خود نوعی جهاد محسوب می شود، افزود: اما وقتی تفکر، تفکر قارونی است یعنی همه عمر را به خود چیزی فروخته که در نهایت به درد خودش هم نمی خورد.

وی اضافه کرد: این شخص یک سری اموال را با دزدی، اختلاس حرام و بی عدالتی جمع کرده که به درد هیچ کس حتی خودش هم نمی خورد و این یک نوع جنون است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برخی با تفکر لیبرالی جنون آمیز قیافه می گیرند و مانور می دهند، بیان داشت: این در حالی است که همه می دانند در بهره برداری از این عالم محدودیت داریم.

عبادی ادامه داد: به عنوان مثال بهترین لذت را آدم گرسنه می برد اما اشتها یک چیز محدودی است و هر چه امکانات داشته باشیم باز بدن اندازه نیاز خود می پذیرد.

وی با بیان اینکه باقی لذت های سرگرمی نیز همین گونه محدود است، افزود: منشا بیماری های رایج امروز از جمله افسردگی و روانی نیز این تفکرات بوده وگرنه انسان بی ایمان افسرده نمی شود چراکه هدف او بزرگ است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه شهدا کسانی هستند که عاقلانه عمل کردند و در اعلای کلمه حق و ابطال باطل با خدا معامله خوبی کردند، گفت: شهادت بالاترین مقام است اما در عین حال بالاتر از شهادت نیز وجود دارد.

عبادی با تأکید بر اینکه شهادت هدف نیست بلکه شهادت در راه هدف است، بیان کرد: کسانی که با کمال از خودگذشتن تا مرز شهادت بروند و دشمن را ناکام بگذارند، هرچند سالم بمانند مقامشان از شهدا نیز بالاتر است.

وی ادامه داد: کسی که تا مرز شهادت رفته و تا آخر عمر همان مبارزه را در پست ها و به شکل های مختلف ادامه داده مقامش از شهید هم بالاتر است.

کد خبر 4719517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =