توسعه طرح آموزش‌های مهارتی در مناطق حاشیه‌نشین استان بوشهر

بوشهر- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: طرح آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مناطق حاشیه‌نشین استان بوشهر توسعه می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی ظهر دوشنبه در نشست شورای اجتماعی آموزش مهارتی استان، اظهار داشت: در زمینه مشکلات آموزشی در مناطق تنگک های بوشهر و حاشیه‌های شهر برازجان از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه مهارت‌های فنی در این مناطق استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه حرفه‌آموزی نیازمند وسایل و تجهیز کارگاه است و یا باید در خود منطقه آموزش‌ها ارائه شود، آمادگی داریم که در این زمینه اقدام کنیم اما در بحث هزینه‌ها باید دستگاه‌های دخیل در این حوزه به ما کمک کنند.

دراهکی با اشاره به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سکونتگاه‌های غیررسمی افزود: برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سکونتگاه‌های غیررسمی و بازآفرینی با اداره کل راه و شهرسازی تفاهم‌نامه بسته‌شده که در مناطق تحت پوشش راه و شهرسازی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای انجام شود که تاکنون تقریباً ۸ دوره آموزشی در مناطق جامعه هدف در سال جاری برگزارشده است.

وی از آموزش ۱۵۰ نفر در مناطق حاشیه‌نشین در نیمه اول سال جاری خبر داد و اظهار داشت: آموزش‌های مهارت محور باهدف رشد اقتصادی و تولیدات ملی، برقراری عدالت آموزشی و افزاش بهره‌وری و تولید، کاهش هزینه‌های تولید، رفاه اجتماعی و امید به زندگی به ساکنان این مناطق ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر، رشته‌های ارائه‌شده در این مناطق را بر مبنای ظرفیت منطقه، شناخت بازار فروش محصولات و امکانات در دسترس ساکنان آن دانست و تصریح کرد: رشته‌های خیاطی، برق‌کار ساختمان، تعمیر موتورسیکلت، تعمیرکار آبگرم کن‌های دیواری، نصب و سیم‌کشی تجهیزات مدارهای الکتریکی ساختمان، قالی‌بافی، کامپیوتر و دیگر رشته‌ها در محلات و سکونتگاه‌های غیررسمی ارائه می‌شود.

دراهکی خواستار حمایت همه دستگاه‌های اجرایی در راستای توسعه مهارت‌آموزی در بین اقشار مختلف جامعه شد و خاطرنشان کرد: نقش آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر انکارناپذیر است و آموزش‌های مهارتی در ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی، افزایش تولیدات و سطح درآمد و تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش نرخ بیکاری نقش مؤثری دارد.

کد خبر 4720041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =