اعزام کاروان دانش آموزی استان مرکزی برای شرکت درپیاده روی اربعین

اراک- سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی گفت: برای سومین سال متوالی کاروان ۱۲۰ نفره دانش آموزی استان مرکزی در پیاده روی اربعین حسینی حضور می یابند.

صادق نجفی در گفت و گو با خبرنگار مهر پیرامون فعالیت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی اظهار داشت: این اتحادیه در تلاش است به خلاهایی که در حوزه دانش آموزی به ویژه در سیستم آموزش و پرورش و ساختار ضعیف پرورشی احساس می شود، بپردازد.

سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی بیان کرد: فعالیت های پرورشی حول محور بخشنامه های ارسال شده از اداره، ناحیه و حتی کشوری است و از یک مجری تحت عنوان معاون پرورشی برخوردار است و بیشتر مخاطب دانش آموزان هستند، اما در اتحادیه به دنبال اتفاقی هستیم که به هویت بخشی دانش آموز منجر و جریان جنبش دانش آموزی را بیدار کند.

نجفی با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سال فعالیت این تشکل انقلابی در استان مرکزی گفت: امسال همایشی تحت عنوان عهد وفا در حوزه برادران برگزار شد تا آقایانی که در طول چهل سال گذشته فعالیت هایی را در اتحادیه انجمن های دانش آموزی استان انجام دادند، گرد هم آیند و مرور خاطرات آن ها این نتیجه را به همراه داشت که جنبش دانش آموزی دوران جنگ و پس از آن فعال بوده، اما اکنون محدود است و درصدد هستیم که این فضا را مجدد بازگردانیم و زنده کنیم.

وی گفت: مقایسه فعالیت های دانش آموزی گذشته با زمان حال نشان می دهد اکنون در حوزه دانش آموزی کار زیادی انجام نشده است یعنی آن جنبش دانش آموزی که دانش آموزان باید نسبت به آن عکس العمل نشان دهند و آگاهی آن ها را نسبت به مسایل سیاسی و اجتماعی افزایش دهد، کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در این اتحادیه در نظر داریم دانش آموزان در راس امور قرار گیرند و اتفاق های خوبی رقم زده شود.

سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی گفت: اتحادیه انجمن دانش آموزی استان در پنج شهرستان خمین، محلات، شازند تفرش و اراک فعالیت می کند.

نجفی بیان کرد: امسال با همکاری اتحادیه انجمن های دانش آموزی استان، ۲۰ شهریورماه گردهمایی دختران عاشورایی با هدف معرفی حضرت سکینه (س) به عنوان الگویی شایسته برای دختران برگزار شد.

سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی اظهار کرد: نزدیک به یک سال است طرحی تحت عنوان خبرنگار مدرسه آغاز کردیم. دانش آموزان می بایست پس از آموزش های خبرنگاری در خصوص اتفاقات مهم در حوزه های فرهنگی، اجتماعی مدارس خود خبر تهیه می کردند. در صدد هستیم بار دیگر این برنامه را در مدارس شهر اراک آغاز کنیم اگر به این مساله توجه شود می توان گفت چشم تیز بینی تحت عنوان دانش آموز در مدارس وجود دارد که می تواند انعکاس اخبار را انجام دهد.

وی عنوان کرد: امسال بدلیل چهل سالگی انجمن چند فعالیت محوری مانند برگزاری همایش عهد وفا برای بانوان که در طول این چهل سال فعالیت های متفاوتی در اتحادیه انجام دادند را در نظر داریم و به مناسبت ۱۳ آبان که روز استکبار ستیزی است در حال برنامه ریزی برگزاری برنامه خود جوش دانش آموزی هستیم.

سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی گفت: برای سومین سال متوالی اعزام تنها کاروان دانش آموزی برای شرکت در پیاده روی اربعین را خواهیم داشت و برنامه ریزی ما اعزام ۸۰ دانش آموز پسر و ۴۰ دانش آموز دختر می باشد.

نجفی بیان کرد: فصل زمستان موثرترین برنامه اتحادیه جشنواره مدرسه انقلاب است. دیوار نویسی انقلاب در مدارس متوسطه اول نیز انجام می شود و اواخر سال نیز اردو های همکلاس آسمانی به مناطق جنوب برگزار می شود.

سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی عنوان کرد: به مناسبت چهل سالگی اتحادیه انجمن دانش آموزی انسال مجموعه برنامه ای تحت عنوان دیدار دانش آموزان با مسئولین دستگاه های اجرایی استان را در نظر داریم.

نجفی افزود: از حدود یکماه گذشته اتحادیه انجمن های دانش آموزی استان برنامه ای تحت عنوان مطالبه گری دانش آموزی انجام داده است. در پنج شهرستان فعال این اتحادیه دانش آموزان قرار شد، از نگاه خود ضعف های نماز جمعه را مطرح کرده و رییس شورای سیاست گزاری ائمه جمعه استان این پیشنهادات را مطالعه کند و در صدد هستیم مطالبات این بخش را دنبال کنیم و برای سایر مسئولین اجرایی دنبال می کنیم.

سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی اظهار کرد: ورود مسئولین به مسایل دانش آموزی دیدشان را نسبت به این فضا تغییر می دهد و به هویت بخشی دانش آموز کمک می کند.

کد خبر 4720597

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =