هموارسازی مسیر اقتصاد مقاومتی با اجرای اظهاریه انطباق استاندارد

مهاجران- معاون سازمان ملی استاندارد گفت: اجرای قانون اظهاریه انطباق استاندارد، مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را هموار و استانداردسازی بسیاری از محصولات تولیدی را تسریع می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید مرندی مقدم روز دوشنبه با حضور در ششمین گردهمایی منطقه ای معاونت نظارت بر اجرای استاندارد استان های منطقه ۲ کشور در مهاجران، اظهار داشت: این گردهمایی سال پایانی و ششمین سال خود را طی می کند و پیش از این در استان هایی نظیر قم، سمنان، اصفهان، چهار محال و بختیاری برگزار شده و امسال در دو استان سمنان و ایلام این دوره برگزار می شود.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ادامه داد: هدف از برگزاری این گردهمایی اطلاع از مشکلات استان ها و ایجاد هم فکری، هم اندیشی در اجرا می‌باشد با اینکه قانون و دستور العمل وجود دارد اما در نحوه اجرا با برداشت ها و تفسیرهای مختلف همراه است.

وی گفت: در حال حاضر در کشور مدلی برای نرخ استاندارسازی در حال طراحی است تا بتوان همانند نرخ تورم سالیانه، نرخی برای استاندارسازی داشته باشیم.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد بیان کرد: قانون جدیدی ذیل ماده ۲۴ قانون قرار گرفته است که اظهاریه انطباق نام دارد، یعنی روش استاندارد سازی از روش قدیمی به سمت استاندارهای خود اظهاری با مسئولیت واحدهای تولیدی انجام می شود.

مرندی مقدم بیان کرد: اظهاریه انطباق استاندارد مسیر تحقق اجرای اقتصاد مقاومتی را طی می کند، به طوری که تمام محصولات تولیدی کشور از این طریق دارای استاندارد می شوند و می توان با استفاده از آن در راستای ارتقای کیفی محصولات تولیدی گام بزرگی برداشت.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: از ابتدای سال جاری اجرای اظهاریه انطباق استاندارد آغاز و دستور العمل های آن ارسال شده است تا اشکالات آن بررسی و مورد آسیب شناسی قرار گیرد.

کد خبر 4720912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =