ورزش در مناطق روستایی هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است

قزوین- فرماندار شهرستان آوج گفت: تضمین سلامت جامعه نیازمند فراگیر شدن فرهنگ ورزش در همه مناطق است اما هنوز در جوامع روستایی توجه به ورزش جدی گرفته نشده و از آن غفلت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نصرت اله علیرضایی روز سه شنبه در دیدار رئیس اداره ورزش و جوانان و اعضای هیئت مدیره ورزش روستایی شهرستان آوج اظهار داشت: توجه به سلامت جسم، سرمایه گذاری برای تربیت اصولی، کنترل و مدیریت بدن یک ارزش اساسی و کلیدی است.

وی افزود: با توجه به جسم و مدیریت بدن است که ورزش به عنوان یک ارزش اساسی در سبد خانوار جا باز کرده و ورزش را به سمت اقتصاد و صنعت هدایت کرده و موجب شده بخش زیادی از زمان اوقات فراغت خانواده ها بویژه جوانان به رشته های ورزش اختصاص داده شود.

فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد: باید بپذیریم که فرهنگ ورزش هنوز در جامعه جای خود را آنچنان که باید پیدا نکرده هر چند نشانه هایی از این توجه به ورزش دیده می شود اما فراگیر نشده است و در جوامع شهری و روستایی تفاوت آن را می بینیم.

علیرضایی بیان کرد: در فرهنگ روستایی، جوانان بیشتر به عنوان نیروی کار شناخته می شوند و برنامه ریزی برای اوقات فراغت  و از جمله ورزش هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده و نوجوانان و جوانانی که در روستاها به ورزش علاقه نشان می دهند و به عنوان یک رشته و فعالیت اجتماعی آن را دنبال می کنند به شدت تحت فشار روانی و فرهنگی هستند.

وی گفت: با توجه به این واقعیت فرهنگی و اجتماعی باید بپذیریم که هنوز در ابتدای راه هستیم و از برنامه ریزی و تلاش در این مسیر نباید ناامید شویم.

فرماندار شهرستان آوج اظهار داشت: از مدیران حوزه ورزش و اعضای هیئت مدیره ورزش های روستایی انتظار می رود با برنامه ریزی درست و شناسایی ظرفیت ورزش های بومی، محلی و کشف استعدادهای ورزشی در مناطق مختلف بتوانند در ترویج فرهنگ ورزش در مناطق روستایی تلاش بیشتری کنند.

وی افزود: برگزاری مسابقات ورزشی در مناطق مختلف و تجلیل از تیم های برگزیده می تواند در بلند مدت نگاه و توجه خانواده ها و ساکنین این مناطق را به امر ورزش تغییر دهد و در این خصوص لازم است از ظرفیت نیروهای فرهنگی و بویژه خیرین اجتماعی استفاده مناسب کرد.

فرماندار شهرستان آوج ضرورت برگزاری نشست با هیئت های ورزشی، متولیان خانه های ورزش روستایی و فعالان فرهنگی و رسانه ای حوزه ورزش را یادآورشد.  

کد خبر 4721488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =