۶۲ خانه کودکان و نوجوانان به همت خیران در کرمان اداره می شود

کرمان - مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: ۶۲ مرکز به عنوان خانه های کودکان و نوجوانان به همت و حمایت خیران در کرمان اداره می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان کرمان، عباس صادق زاده در همایش مدیران عامل خانه های کودکان و نوجوانان و روسای ادارات بهزیستی شهرستان های استان کرمان با بیان اینکه همراه با اجرای برنامه های توسعه ای هر کشور، پی آمدهای اجتماعی را نیز شاهد هستیم، اظهار داشت: هر گونه اقدام برای توسعه یک جامعه همانگونه که نتایج و آثار مثبت به همراه دارد ممکن است جنبه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی یک جامعه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

وی داشتن برنامه های مدیریتی و تدبیر پیشگیرانه برای جامعه در حال توسعه را ضروری توصیف کرد و افزود: یکی از رخدادهایی که جامعه با آن درگیر می شود، نابسامانی و گسست خانوادگی است که حاصل آن فرزندان بی سرپرست، بدسرپرست و رها شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه در جنبه های پیشگیرانه ضعیف عمل کرده ایم، گفت: اگر قبل از وقوع این رخدادها رویکرد پیشگیرانه را در برنامه های و اقدامات رعایت کنیم، نه تنها هزینه های تحمیل شده بر دولت کاهش می یابد بلکه خانواده با پذیرفتن مسولیت هایش انسجام خود را حفظ می کند.

وی با انتقاد از اینکه دولت، جانشین خانواده شده است؛ افزود: با وسعت خیرخواهانه ای که در استان کرمان وجود دارد ۶۲ مرکز به عنوان خانه های کودکان و نوجوانان به همت و حمایت خیران اداره می شود و چهار هزار کودک بی سرپرست و بدون سرپرست موثر در این خانه ها و خانواده های جایگزین پذیرش و مراقبت شده اند اما افتخار آن است که در قالب برنامه های پیشگیرانه مرکزی نداشته باشیم و فرزندان از ابتدا به خانواده سپرده شوند.

صادق زاده جایگاه مددکاری در جامعه حتی در سازمان بهزیستی کشور را که تنها سازمان خواستگاه مددکاری است، خالی دانست و اظهار داشت: اقدامات مددکاری علمی و تخصصی همگام با برنامه های پیگشیرانه علاوه بر اینکه نرخ ۸۵ درصدی بد سرپرستی را کاهش می دهد باعث می شود فرزندان بی سرپرست و بدون سرپرست موثر در خانواده پذیرش شوند.

کد خبر 4721580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =