پاسخ دشمن با هنر صادق و صالح داده شود

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دشمن در سطح بین الملل از هنر برای اهداف شوم خود استفاده می کند، گفت: باید پاسخ دشمن را با هنر صادق و صالح بدهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح چهارشنبه در دیدار با رئیس حوزه هنری کشور اظهار دلشت: هنر مؤثرترین ابزار بیان است اما در قبل از انقلاب استعمارگران از آن برای اهداف شوم خود در کشور استفاده می کردند.

وی با بیان اینکه امروز نیز در سطح بین الملل دشمن از هنر برای اهداف شوم خود استفاده می کند، بیان کرد: به طور متقابل نیز انسان هایی که شرف، انسانیت، هویت و استقلال دارند باید در مقابل این دشمن متجاوز استعمارگر سنگر بگیرند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه پاسخ هر سلاحی متناسب با خود آن است، عنوان داشت: پاسخ تهاجم ها و هنرهای گمراه کننده دشمن نیز هنرهای صادق و صالح است تا حقایق را تبیین و جامعه را امیدوار و با نشاط کند.

عبادی با بیان اینکه این هنر باید مردم را در صحنه های معرفت تقویت کند، بیان داشت: در جمهوری اسلامی که مرکز مقاومت در برابر بیگانگان است،  نیروهای خوبی تربیت و آثار فاخر هنری تولید شده است.

وی با بیان اینکه هرچند امکانات و اعتبارات در حوزه هنر پاسخگو نیازها نیست اما تعهدها جای آن را پر می کند، افزود: هنوز هم فاصله کشور با دنیا از جهت های مختلف زیاد است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دشمن از سال ها قبل مجهز بوده و از این نظر هنوز با دنیا فاصله داریم، بیان کرد: از طرفی هنوز هم با مکتب دینی خود که تمام هنرهای اصیل انسانی و الهی را داراست فاصله داریم.

عبادی اضافه کرد: بنابراین باید هم خلا موجود در فاصله با دشمن را پر کنیم و هم فاصله خود با ارزش های الهی و مکتبی و انسانی کم کنیم.

وی با طرح این سوال که چه طرح و برنامه زمانبدی و نظارتی برای کم کردن این فاصله ها وجود دارد، افزود: کم کردن این فاصله ها شدنی است چراکه از این نظر بسیار غنی هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در بعد انقلاب آثار فاخری بر اساس ارزش های الهی و انسانی تولید شده است، بیان داشت:  تاریخ اسلام، قران، اخلاق پیامبر، تاریخ ۴۰ ساله انقلاب، پیروزهای عراق، لبنان و سوریه و مقاومت های مردم کشورهای اسلامی منابع غنی ای هستند که اگر به صحنه آورده شوند موفق خواهیم بود.

عبادی تأکید کرد: اگر بخواهیم فاصله را برداریم باید به این ها روی آوریم چراکه این ها مردم را شارژ و امیدوار می کند.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر برخی نیروهای داخلی نیز از روش های نادرست در حوزه هنر استفاده کرده اند، خطاب به فعالان حوزه هنری گفت: کارها در همه این حوزه ها وظیفه شماست که اگر موفق شوید جبهه بزرگی را مدیریت خواهید کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید خود مردم را به خود مردم معرفی کنیم، عنوان داشت: فضای مجازی آنقدر یورش آورده که گاهی خودمان را نیز فراموش می کنیم و به وسیله هنر باید جوانان خود را پیدا کنند و ارزش های خود را فراموش نکنند.

کد خبر 4721722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =