وضعیت جسمانی دانشجویان سنجش و ارزیابی می شود

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: وضعیت جسمانی دانشجویان از نظر تجزیه و ترکیب بدنی، ساختار قامتی و آمادگی جسمانی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.

محمدحسین علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح سراسری پایش سلامت جسمانی دانشجویان جدیدالورود گفت: در راستای اجرای مطلوب طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان کارگاه آموزشی دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حضور ۱۵۰ نفر از کارشناسان فعال در زمینه پایش و تندرستی ادارات تربیت بدنی دانشگاهها برگزار شد.

وی ادامه داد: امسال برای اولین بار در کشور و به صورت یکپارچه طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان جدید الورود توسط ادارات تربیت بدنی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اجرا می شود.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان افزود: زمان اجرای این طرح از آغاز سال تحصیلی تا پایان ترم اول سال تحصیلی است و بر اساس این طرح، وضعیت جسمانی دانشجویان از نظر تجزیه و ترکیب بدنی، ساختار قامتی و آمادگی جسمانی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس کارنامه و نتایج حاصله از طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان که با ابزارها و آزمونهای دقیق صورت می گیرد؛ در صورت وجود مشکلات و ناهنجاریهای مرتبط مشاوره های لازم به دانشجویان برای رفع مشکلات جسمی ارائه می شود و دانشجویان از خدمات مراکز تندرستی دانشگاه‌ها استفاده می کنند.

علیزاده افزود: سال گذشته طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان به صورت پایلوت اجرا شد و حدود ۴۰ دانشگاه در این طرح شرکت کردند که امسال با توجه به الزامی بودن انجام آن امیدواریم تعداد بیشتری از دانشگاه ها دراین طرح شرکت کنند.

وی افزود: برای ایجاد هر مرکز تندرستی به بودجه ای حدود ۵۰ میلیون تومان نیاز است و در حال حاضر ۷۱مرکز تندرستی در دانشگاهها ایجاد شده که امیدواریم تا پایان سال ۹۹ تمام دانشگاه ها به مراکز تندرستی مجهز شوند.

کد خبر 4721862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =