تکریم و معارفه مدیران جدید هلال‌احمر

مراسم تکریم و معارفه جمعی از مدیران جمعیت هلال‌احمر در جلسه شورای معاونین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اصغر پیوندی در جلسه شورای معاونین با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) و شهادت جمعی از زائران در کربلا، گفت: تلاش ما همواره بر این بوده است تا در مناصب مختلف مدیریتی از نیروهای توانمند داخلی در تمام بخش ها بهره ببریم. براین اساس ممکن است به علل و در شرایطی نیاز به جابه‌جایی نیروها باشد، اما همواره توجه ما به بهره گیری بیشتر از توان همکارانمان است.

 پیوندی گفت: در سال های اخیر اختلافات موجود و برخی بی‌ اخلاقی‌ها در تمامی نهادها موجب آسیب هایی در آنها شده است، هلال احمر نیز از این موضوع مستثنی نبوده است اما ما به عنوان یک نهاد بشردوست باید کمتر شاهد این موضوع باشیم. جمعیت هلال احمر یک سرمایه اجتماعی است و اعتبار و حیثیت آن اهمیت بسیاری دارد و هر کس بخواهد به این اعتبار صدمه بزند قطعا ضد اهداف نظام و دولت و خلاف مصالح عمومی مردم حرکت کرده است. لذا ضروری است همه ما با روحیه تعاملی، مشارکت و صبوری و سعه صدر بیشتر به فعالیت خود ادامه دهیم.

وی همچنین درباره مدیران سابق و آنها که مسئولیت جدید برعهده گرفتند، گفت: سال گذشته آقای علایی با متانت، جدیت و تجربه خود با توجه به شرایط هلال احمر به عنوان رئیس حوزه ریاست منصوب شدند با آرامش کامل تلاش بسیاری برای پیشبرد امور کردند که جا دارد از این تلاش ها تشکر کرد. امیدواریم بتوانیم از تجربیات وی در خدمت به بخش های دیگر هلال احمر بهره ببریم.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: آقای درگاهی به عنوان رئیس جدید حوزه ریاست، با سابقه تشکیلاتی و فعالیت بسیار در هلال احمر،  چهره شناخته شده جمعیت است. دفتر حوزه ریاست با تمامی معاونت ها، سازمان ها، مدیران و زیرمجموعه های جمعیت در تعامل است بنابراین باید در زمینه افزایش هرچه بیشتر روحیه مشارکت و تعامل در این بخش تلاش کرد.

وی گفت: حوزه پشتیبانی به واسطه فعالیت های متعدد و متنوع با موضوعات چالشی زیادی رو به رو است. آقای غیبی، مدیرعامل سابق و موفق هلال احمر اردبیل در ۱۵ ماه اخیر با تجربه، ارتباط، پیگیری و جدیت بسیار تلاش کرد تا مدیریت حوزه پشتیبانی به نحو احسن انجام شود و امیدواریم بتوانیم از تجربیات وی بهره ببریم. دکتر مومنی نیز از مدیران عامل بسیار موفق در استان بسیار مهم اصفهان از نظر مدیریتی فعال بود که این حوزه را بسیار خوب مدیریت کرد و با توجه به درخواست جا به جایی وی از اصفهان به جای دیگری درخواست کردیم تا وی در حوزه بسیار حساس پشتیبانی فعالیت خود را ادامه دهد.

پیوندی با بیان بخشی از ضروریات حوزه معاونت پشتیبانی گفت: اصلاح ساختاری از ضروریاتی است که در جمعیت هلال احمر به آن نیازمند و همه از آن گله مندیم. اصلاح جذب و استخدام نیرو تا تعیین وظایف شغلی و پرسنلی، استراتژی آینده پرسنلی جمعیت، شفافیت و در معرض دید همگان قرار دادن فعالیت های داخلی و بیرونی جمعیت و همچنین شکل گیری دولت الکترونیک در هلال احمر از جمله نکات مهمی است که در حوزه پشتیبانی باید مورد توجه و اصلاح قرار گیرد.

وی به انتصاب صفاریه در سازمان تدارکات پزشکی اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط خاص سازمان تدارکات پزشکی در حال حاضر از وی درخواست کردیم تا این مسئولیت را قبول کند. سازمان تدارکات پزشکی همواره منشاء خدمات بسیاری بوده اما در سال های اخیر حاشیه های زیادی برای آن ایجاد شده که بخشی از قبل بوده و اکنون به جایگاهی رسیده است که باید توجه جدی به آن شود.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر توجه به حساسیت تامین دارو در کشور و نقش هلال احمر در کمک به وزارت بهداشت به منظور تامین ذخیره دارویی و جلب رضایت مردم با همکاری وزارت بهداشت و درمان از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.

وی به انتصاب سبحانی در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی اشاره کرد و گفت: وی از نیروهای با تجربه هلال احمر در داخل و خارج کشور و آشنا با این معاونت است که امیدواریم با اشرافی که به این معاونت دارد بتواند علاوه بر پیگیری امور توانبخشی ساماندهی مراکز درمانی خارج از کشور را در دستور کار قرار دهند.

پیوندی همچنین با اشاره به مسئولیت فراتی مدیرکل سابق مجامع و مدیرکل جدید بازرسی جمعیت گفت: در تدین، مسئولیت پذیری و جدیت و دقت کار آقای فراتی هیچ شکی نیست و وی گزینه خوبی برای مسئولیت بازرسی جمعیت است. در این زمینه آقای یگانه از سوی دبیرکل به عنوان جایگزین آقای فراتی در اداره کل مجامع و امور استان ها منصوب شد که با توجه به تجربه و ارتباطات خوبی که در جمعیت دارند امیدواریم که منشا خیری برای هلال احمر باشد.

وی با تاکید بر اینکه همه مدیران هلال احمر باید به وظایف خود در دوران مسئولیت به خوبی عمل کنند، گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که وجدان ما راضی باشد و هم ذخیره ای برای آینده جمعیت به جا بگذاریم. در این زمینه جا دارد از تلاش تمام مدیران که فارغ از همه حاشیه ها برای پیشبرد امور تلاش می کنند تشکر و به این مهم اشاره کنم که خاصیت قطار در حرکت سنگ خوردن است و ما باید فارغ از همه این حاشیه ها به متن پرداخته و فعالیت بشردوستانه خود را انجام دهیم.

در این جلسه علائی، رئیس پیشین حوزه ریاست جمعیت هلال احمر با تشکر از اعتماد پیوندی در ۱۰ ماه خدمت خود در این بخش گفت: تا جایی که در توان داشتم تلاش کردم تا امور به خوبی در حوزه ریاست پیش برود. از روز آغاز فعالیتم در این حوزه با بحران ها و مشکلات بسیاری رو به رو شدیم که جا دارد در این زمینه از تلاش همه معاونت ها و روسای سازمان ها بابت ارتباط تنگاتنگ با حوزه ریاست تشکر کنم. نگاه ما همواره برنامه محور بود و همه امور را نیز به همین نحو پیش بردیم.

حبیب درگاهی، مشاور رئیس و رئیس حوزه ریاست هم با تشکر از اطمینان رئیس جمعیت هلال احمر گفت: از سال ۶۹ که در زلزله رودبار و منجیل به عنوان امدادگر فعال بود نه تاریخ انتصاب و نه تاریخ عزلی به یاد دارم، همواره سرباز هلال احمر بودم و امیدوارم بتوانم در این جایگاه نیز سربلند باشم.

بهرام غیبی، معاون سابق توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر هم در این مراسم با تشکر از اعتماد رئیس جمعیت هلال احمر در ۱۵ ماه و ۱۱ روز اخیر، گفت: اینکه ما توانستیم در این مدت اقدام موثری انجام دهیم یا خیر آیندگان قضاوت خواهند کرد، اما جا دارد تا از حمایت های رئیس، دبیرکل، نماینده ولی فقیه و همه مدیران جمعیت برای پیشبرد امور تشکر کنم؛ به خصوص که همکار بسیار خوب ما دکتر مومنی را با سوابق بسیار درخشان برای پذیرش مسئولیت پشتیبانی انتخاب کردند. قطعا با حضور وی چرخه معاونت سرعت بیشتری می‌گیرد.

 محسن مومنی، معاون جدید توسعه منابع انسانی و پشتیبانی هلال احمر نیز در این نشست با تشکر از حسن ظن ریاست و دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: همه امدادگر جمعیت هستیم و فرقی نمی کند کجا و چه مسئولیتی داشته باشیم. امیدوارم با لطف خداوند و کمک همه دوستان و توجه دبیرکل و رئیس جمعیت بتوانم خدمات موثری ارائه کنم. همچنین از زحمات و تلاش های دوست خوبم بهرام غیبی که همواره همکار، همراه و همفکر من بوده است، تشکر می کنم.

حسن صفاریه، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هم در این نشست گفت: از آبان ۹۵ که مسئولیت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی را قبول کردم، تمام تلاش خود را برای بهبود امور به کار بستم و امیدوارم بتوانم خدمات خود در سازمان تدارکات را هم به خوبی ادامه دهم. این سازمان گرفتار مشکلات ساختاری و سیستمی است؛ بنابراین باید اصلاح ساختاری انجام داد و سیستم منسجمی را برای این سازمان ایجاد کرد تا بدون هیاهو به مسیر خدمت ادامه داد.

وی گفت: امیدوارم بتوانم برنامه ای جامع تدوین کرده و با اجرای آن ساختار و سیستم خوبی را اجرایی کنم. در این زمینه همه تلاش خود را برای بهبود سیستم تدارکات پزشکی به کار خواهم بست.

صفاریه به انتصاب سبحانی به عنوان معاون جدید بهداشت، درمان و توانبخشی اشاره کرد و گفت: وی از همکاران ۱۸ ساله من و از بهترین های معاونت است که امیدوارم بتواند به خوبی حوزه معاونت را اداره کند.

 بهمن سبحانی نیز با تشکر از اعتماد رئیس و دبیرکل جمعیت گفت: معاونت بهداشت، درمان و توابخشی حوزه بسیار مهمی در جمعیت هلال احمر است؛ چرا که سرمایه گذاری در این بخش در نهایت به جمعیت برگشته و پشتیبان مالی و انسانی بسیار خوبی برای هلال احمر است. از مهمترین محورهای مهم توجه به حوزه فناوری اطلاعات در معاونت است تا شیوه های گزارش‌ دهی خود را به روز کرده و مدیران بتوانند آنلاین برنامه ریزی کنند. هم اکنون در حوزه داروخانه ها یکسان سازی نرم افزار در حال اجرا است که امیدواریم با اجرای این برنامه ساماندهی خوبی را در این حوزه داشته باشیم.

افشین یگانه، مدیرکل مجامع و امور استان های جمعیت هلال احمر هم گفت: امیدوارم در مسئولیت جدید اقدامات موثری را با همکاری همه اعضا و مدیران انجام دهم.

کد خبر 4722203

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =