دستگاه های برتر بیستمین جشنواره شهید رجایی گلستان معرفی شدند

گرگان- دستگاه های برتر بیستمین جشنواره شهید رجایی گلستان معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه دستگاه های برتر بیستمین جشنواره شهید رجایی گلستان معرفی شدند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان در بیستمین جشنواره شهید رجایی استان گلستان اظهارکرد: برگزاری چنین جشنواره هایی برای بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی مهم است تا آن ها با نقاط قوت و ضعف خود آشنا شوند.

محمدولی روزبهان افزود: نهادینه کردن بهبود عملکرد دستگاه های اجرایی، شفافیت نظام اداری، ایجاد انضباط اجتماعی و بالابردن روحیه جهادی از جمله اهداف این جشنواره است.

روزبهان گفت: ۵۰ دستگاه استان فرآیند ارزیابی عملکرد در شاخصه های عمومی و اختصاصی و ملی و استانی را گذرانند.

وی با بیان این که نسبت به سال قبل عملکرد ما چند درصد کاهش داشته است، اضافه کرد: عملکرد استان نسبت به میانگین کشور بالاتر است اما به آن چه خواستیم نرسیدیم و این به آن دلیل است که برنامه های عملیاتی به دستگاه ها دیر ابلاغ شد.

روزبهان بیان کرد: دستگاه برتر در گروه علمی، فرهنگی و آموزشی، اداره کل میراث فرهنگی، دستگاه برتر در گروه عمومی و اجتماعی، اداره کل امور اقتصادی و دارایی، دستگاه برتر در گروه شرکت ها و بانک ها و بیمه ها اداره کل آب و فاضلاب روستایی، دستگاه برتر در گروه زیربنایی و تولیدی اداره کل استاندارد و دستگاه برتر گروه حمایتی، سلامت و بهداشت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شناخته شدند.

وی اظهارکرد: اداره کل تعاون، بیشترین امتیاز را کسب کرد و اداره کل آموزش و پرورش استان هم از نظر میزان رشد، دستگاه برتر شناخته شد.

روزبهان تصریح کرد: در زمینه شاخص های اختصاصی اداره کل امور مالیاتی و تأمین اجتماعی استان اول و دوم شدند.

وی بیان کرد: در مجموع امتیازات، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هزار و ۹۲۱ امتیاز بالاترین امتیاز را کسب کرده است.

روزبهان گفت که ارزیابی ها براساس معیارهایی چون توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، شفافیت و مدیریت مالی، بهبود فضای کسب و کار و غیره بوده است.

کد خبر 4722486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =