تصویب طرح جامع کلاته خیج یک ظرفیت قانونی برای توسعه است

شاهرود - استاندار سمنان با بیان اینکه تصویب طرح جامع کلاته خیج بخشی از مشکلات را رفع می‌کند، گفت: تصویب این طرح ظرفیت قانونی ویژه‌ای برای توسعه فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر غروب چهارشنبه در نشست شورای شهر کلاته خیج به میزبانی شهرداری این شهر ضمن بیان اینکه شهرداری دارای قانونی است که اگر بر آن مسلط نشوید باعث ایجاد دردسر می شود، تاکید کرد: انتخاب شهردار باید در مرحله اول انتخاب باشد بعد از آن همه عوامل باید کمک کنند.

با بیان اینکه تصویب طرح جامع کلاته خیج بخشی از مشکلات ناشی از موضوع توسعه شهری، شهرداری و سایر حوزه‌های مرتبط را رفع می‌کند، گفت: تصویب این طرح ظرفیت قانونی ویژه‌ای برای توسعه فراهم خواهد کرد.

ضرورت پرداختن به رکن آموزش

استاندار سمنان با ابراز اینکه آموزش باید رکن اصلی در شهرهای کوچکی چون کلاته خیج باشد چرا که باید دید طرح‌ها منطبق بر بودجه موجود هستند یا خیر و سپس بخش درآمدی را فعال کرد، گفت: همچنین باید دانست شهرهایی موفق هستند که بخش‌هایی از کار را به بخش خصوصی واگذار کنند.

آشناگر با بیان اینکه شهرهایی نظیر کلاته خیج اگر بخواهند می توانند خودشان مولد باشند زیرا مردم فعال و با انگیزه ای هستند، تاکید کرد: مردم خودشان بخش تولید را فعال و سهمی از اشتغال را تقبل کردند و به اقتصاد کمک می‌کنند.

وی خطاب به اعضای شورای شهر کلاته خیج نیز با تاکید بر اینکه شوراها باید جلوتر از مردم حرکت کنند، گفت: شوراهای شهر مثل دولت عمل می‌کنند، حساب درآمد و هزینه بر عهده خودشان است یک سری درآمد مستقل و مستمر که هست اما کم است چون مردم رغبتی به پرداخت عوارض ندارند لذا شهرداری‌ها باید درآمدهای مستمر برای خود ایجاد کنند.

کد خبر 4722507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =