آموزش و پرورش در خط مقدم مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن قرار دارد

همدان - امام جمعه همدان گفت: آموزش و پرورش را باید در خط مقدم مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن بدانیم و بر این اساس بهترین نهاد برای مقابله با دشمن آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی عصر چهارشنبه در شورای هماهنگی حوزه و آموزش و پرورش با بیان این که در نظام اسلامی علیرغم وجود نهاد های  مختلف همه برای یک هدف فعالیت می کنند، اظهار داشت: حوزه و آموزش و پرورش را یک روح در دو بدن باید بنامیم البته شاید در ظاهر در تقسیم وظایف تفاوت هایی وجود داشته باشد اما در باطن، هدف همه ما یکی است.

وی با تاکید بر این که دشمن برای ترویج منکرات در جامعه برنامه ویژه ای دارد، اظهار داشت: هیچ نهادی همانند مدارس و مساجد در حال حاضر نمی تواند یاور ما در مبارزه با نقشه های دشمنان باشد.

دشمن برنامه ویژه ای برای نوجوانان ما در سن ۱۲ و ۱۳سالگی دارد

آیت الله شعبانی تصریح کرد: دشمن برنامه ویژه ای برای نوجوانان ما در سن ۱۲ و ۱۳سالگی دارد بنابراین همه ما مسئول هستیم که از این ظرفیت عظیم به نحو احسن استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش را باید در خط مقدم مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن بدانیم و لذا بهترین نهاد برای مقابله با دشمن در زمینه کارهای فرهنگی آموزش و پرورش است.

امام جمعه همدان همراهی حوزه و آموزش و پروش را زمینه ساز به دست آورن موفقیت های بزرگ عنوان کرد و گفت: البته مشکلاتی هم در روند کارها وجود دارد اما اگر اراده خود را قوی کنیم موفقیت دور از دسترس نخواهد بود.

وی با تقدیر از فعالیت های تبلیغی طلاب در مدارس یادآور شد: متاسفانه گزارش هایی از تعاملات کمتر در شهرستان ها وجود دارد که نیازمند رسیدگی جدی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان خاطر نشان کرد: گروه های مختلفی از طلاب وجود دارند که به صورت تخصصی بر روی دانش آموزان و مدارس کار کرده اند و می توان با احیا کردن این گروه ها و حمایت از آن ها انتظار رسیدن به اهداف مورد نظر را داشت.

وی با تاکید بر این که خداوند در قرآن اقامه نماز را راهی برای جلوگیری از ترویج منکر در جامعه دانسته است، اظهار داشت: این جمله، جمله ای خبری است و به این معنی که اشتباه در آن وجود ندارد و لذا باید بر روی آن سرمایه گذاری کنیم.

هر چه برای نماز چه در بعد معنوی و چه در بعد مادی هزینه کنیم باز هم کم است

امام جمعه همدان با بیان این که هر چه برای نماز چه در بعد معنوی و چه در بعد مادی هزینه کنیم باز هم کم است، یادآور شد: چه چیزی را بهتر از نماز می توان نام برد که بتواند ناهی از منکر باشد؟

وی نماز را سبب کاهش آسیب ها دانست و گفت: هر جا که انسان دغدغه دین را داشته باشد خداوند این قول را داده که یاور او خواهد بود.

آیت الله شعبانی سهم مدارس را در ترویج فرهنگ نماز بسیار بالا عنوان کرد و گفت: متاسفانه امروز توجه به نماز در برخی از خانواده ها کمتر شده و مدارس و آموزش و پرورش در رفع این مشکل باید به صورت جدی ورود کنند.

مدیر حوزه های علمیه استان همدان نیز گفت: ارتباط خوب و سازنده ای بین آموزش و پرورش استان همدان و حوزه های علمیه وجود دارد.

حجت الاسلام سید مصطفی موسوی اصفهانی با بیان این که تعلیم و تربیت از جایگاه خاصی برخوردار است، اظهار کرد: ما اگر دانش آموز را خوب تربیت کنیم و دانش آموز تربیت اسلامی داشته باشد، جامعه پیشرفت می کند.

وی تصریح کرد: تربیت اسلامی باید کنار فعالیت های علمی و آموزشی قرار گیرد  چرا که تربیت مقدم بر تعلیم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت اقامه نماز در مدارس و با تأکید بر حضور ائمه جمعه در مدارس، عنوان کرد: طرح امین از جمله طرح های مهمی است که در راستای همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش اجرا شده است.

کد خبر 4722669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =