آرمان جبهه مقاومت تأسی از پیام های عاشورا است

تبریز- امام جمعه تبریز گفت: عدم سازش و تسلیم در برابر حکام نالایق و ایستادگی در مقابل زیادخواهی ها با وجود سختی ها بخشی از پیام های عاشورا است و آرمان جبهه مقاومت، تأسی از این آموزه ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم صبح امروز در جلسه اخلاق و معنویت مدیران ادارات استان با بیان اینکه جبهه مظلوم اما مقتدر مقاومت در ۸ سال دفاع مقدس در مسیر پیام های عاشورا حرکت کردند، گفت: یکی از درس های قیام خونین عاشورا این بود که سازش و تسلیم در برابر حکام نالایق و ظالم  در قاموس آل الله جایگاهی ندارد.

 امام جمعه تبریز افزود: ایستادگی و مقاومت دومین پیام عاشورا است، همان طور که امام حسین علیه السلام ایستاد و مقاومت کرد و هزینه آن را هم داد.

وی با تاکید بر اینکه تحریم اقتصادی و استفاده هر ابزاری برای تسلیم جبهه مقاومت از خصوصیات جبهه باطل هست ادامه داد: در مسیر مقاومت و نبرد مستکبران باید این پیام را به دشمن داد که ما در این مسیر از همه دارایی خود میگذریم همانطوریکه این موضوع را در ۸ سال دفاع مقدس شاهد بودیم.

حجت الاسلام والسلمین آل هاشم یکی دیگر از پیام های عاشورا را مرگ با عزت برشمرد و گفت: امام حسین و یاران باوفای ایشان مرگ با عزت را به زندگی همراه ذلت ترجیح داد و در این راه از همه دارایی های خود گذشت.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: یکی دیگر از پیام های عاشورا این بود که، مذاکره امام حسین(ع) برای لغو تحریم از روی نیاز نبود بلکه برای اتمام حجت و دعوت افراد بسوی حق صورت گرفت.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه جبهه مقاومت مقتدر و مظلوم به تکلیف خود عمل میکند ولو در دشواری و سختی باشد، ادامه داد: پیام دیگر عاشورا سربلندی مؤمنان و مسلمانان در گرو مقاومت و پایداری است.

وی گفت: یکی دیگر از پیام های عاشورا این بود که جبهه مقاومت اگر به ظاهر هم بخورد نشانه قدرت دشمن نیست بلکه چیزی که این جبهه را تضعیف میکند ناشی از خیانت افراد سست ایمان در داخل است.

حجت الاسلام والسلمین آل هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت:  ما در ۸ سال دفاع مقدس پیروز میدان بودیم چرا که در برابر دشمنی به پیروزی رسیدیم که با هدف براندازی نظام اسلامی،   تسلط بر نفت منطقه به میدان آمده بودند اما در اثر مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران دشمن پشت خاکریزها زمین گیر شد.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه امروز هم در برابر آمریکا نیاز به همان مقاومت جنگ ۸ ساله داریم، گفت: توانمندی های دفاعی، وحدت کلمه بین سلایق و تفکرات مختلف و همچنین تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب که راهبرد نه جنگ و نه مذاکره را به درستی ترسیم فرموده اند ابتکار عمل را از دشمنان گرفته و آنها برای رویارویی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سردرگم گذاشته است.

امام جمعه تبریز در پایان با تاکید بر حفظ ارزش های دفاع مقدس گفت: همه ما وظیفه داریم از آرمان های شهدا حراست و صیانت بکنیم و جریانی که موسوم به شهید زدایی در کشور توسط برخی تفکرات دنبال میشد با هوشیاری جوانان مومن و انقلابی به توطئه ای شکست خورده تبدیل شد.

کد خبر 4722815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =